Fedora a qip

Dobrý večer,nevím jestli někdo používáte qip na linuxu,jde o icq klienta pro windows. Dřív jsem měl Fedoru 6 nainstalovanou z cd od kamaráda(nejspíš jiná verze) a přes wine šlapal hezky.Teď jsem nainstaloval Fedoru downloadnutou odtud a qip mě začal dělat problémy…pokud přidám spouštěč na lištu tak nejde spustit,když píšu zprávu a použiju “:” začne mi psát vše velkými písmeny,jako s caps lock,místo “-” se používá “_”,místo č,š…skáčou číslice.Taky fungovaly popup okna se zpravami a automatická velikost kontaktlistu podle počtu online,ale jakmile jsem dal aktualizaci systému tohle přestalo fungovat.Chci ho používat páč nevím o jiném klientu který by uměl icq staty,prosím poraďte někdo.Děkuju.

pardon problemy se psaním textu nestanou hned když použiju shift

místo “-” se používá “_”,místo č,š…skáčou číslice

Anglická klávesnice místo české? Stačí přepnout rozložení. Jinak netuším.

Sám používám Gaim, je nativní, umí hromadu protokolů… Pravda, takové ty spešl ICQ ikonky nemá, ale počtem funkcí a pluginů to myslím vynahradí.

klavesnici mám nastavenou českou všude jinde bez problemů

A nebude to jinou verzi wine? Ja osobne se wine snazim pouzivat minimalne. Je to spis nouzove reseni a icq klientu je tolik… Muzete zkusit zjistit jak jste mel nastavene wine a jakou verzi jset pouzival driv.

zkus sim, funguje perfektně jak na windowsech tak na linuxu
http://sim-im.org/

nejspíš to bude wine,sim sem zkoušel ale holt neumí icq staty

co to je “icq staty”?

Ja bych doporucoval Licq. QIP je samozrejme vyborny klient nicmene souhlasim s nazorem, ze wine je nouzove reseni. Existuje tolik kvalitnich klientu primo pro linux, ze bych i qipa ozelel.

Já jsem na windowsech používal sima, ale pak jsem přešel ke qipu. Na linuxu jsem jenom osondoval možnosti a jasně zvítězil sim. Navíc poslední dobou má icq pořád výpadky a dá se očekávat, že jednou odřízne alternativní klienty natrvalo… Proto se stává stále populárnější jabber. V simu už mám jak účet icq tak jabberu a funguje to naprosto v pohodě pohromadě.

Jak povidam, qip používám hlavně kvůli icq statům,tzn. že kromě away a N/A zobrazuje různé staty,jako jsem na zahradě a pod,krom toho obdivuju fce. jako je smazat sebe z něčího kontaktlistu,invisible i pro ty co jsou ve visible listu…používám i sim,vážně není zlý,ale ty icq staty mu opravdu chybí,hodně lidí je dnes používá a na simu se nedozvím jakou mají lidi náladu,co pořebují,co plánují na večer a jestli vůbec trnou u počítače.jinak sim podle mě je naflek to samé jako qip,krom těch statů.

Tak mrkni na http://sim-im.org/ do Feature requests
Třeba už to tam jako požadavek je a pokud ne tak to přidej a možná se dočkáš…

tak už to tam je tak se přidej

http://developer.berlios.de/feature/?func=detailfeature&feature_id=1952&group_id=4482

Můžeš zkusit “linuxovou” mirandu >> http://www.root.cz/zpravicky/jak-na-mirandu-v-linuxu/ ta ty speciální statusy zobrazuje taky. Ale jak radí ostatní, radši oželet ty speciální statusy a používat nativní aplikace pro Linux.

No zkusil jsem wine pro FC4 FC3 a FC2,vyřešilo to můj problém se shiftem ale zas se mi nezobrazoval qip v oznamovací oblasti,takže po minimalizaci sem ho už nemohl maximalizovat.

a co klávesová zkratka?
ctrl+shift+a

Ta nic nedělá :frowning: Zkoušel jsem najít nějakou starší verzi pro FC6 tady ale nic tam není http://www.winehq.org/site/download-rh

a máš v nastavení klávesové zkratky povolené?
qip je sice super, ale než se s tím trápit přes wine tak je lepší použít něco jinýho. Ale pokud nemůžeš existovat bez těch ikonek…

no de i o to že kdzyž teď s pustím sim tak mi dělá děsné bugy…nevím jak v KDE ale v gnome šílené

fc6 + kde plně aktualizované
sim-0.9.4.3-1.fdr50.i686.rpm
a všecko funguje bez problémů, nespadl mě snad ani jednou

a doporučuju vypnout všechny pluginy co nepoužíváš