Fedora 9 - Poinstalační problém

Zdravím.
Dneska jsem chtěl nainstalovat F9 na trochu starší PC (MB Asus P5RD1-V,celeron 2,66GHz, 1GB RAM, 80G HDD).
Instaloval jsem z DVD (KDE) u kterého jsem ověřoval integritu, vše bylo O.K. Anaconda bez problemu bezela v grafice,vse problehlo v poradku az to okna “Nyni je treba restartovat”.
Po tomto restartu kdy mělo naběhnout poinstalační nastavení se zobrazilo pouze pozadí + logo Fedory v grafice, Xka jednou problikly a po cca 15 sekundach se prestal animovat kurzor. Vzdy po nejake dobe navic i zhasne LCD (nez zhasne tak jde hýbat myší ale to je vše). Zkousel jsem boot několikrat, pokazde stejny vysledek (a musim restartovat tlacitkem na case, soft reset nereaguje).

Zkoušel jsem nastartovat záchraný režim a kouknout se do logů (Xorg a messages) ale vše se mi zdálo O.K. žádne chyby jsem nenašel.
Podle výpisu lspci Fedora všechna zařízení zná.

Napadá někoho co s tím?

nápad: nabootovat do textoveho rozhrani a “yum update”

Jak nastartovat do textoveho rozhranni:
http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:grub#ovladani_zavadece_grub

Takže update: Mezitím jsem zjistil že na tom stroji odmítá naběhnout i Live CD - skončí na vizuálně shodném místě.

Ce se týče textbootu a “yum update” - v tuhle chvíli nemožné, podle toho co jsem se koukal, tak eth0 neustále přechází “samo” mezi stavy “up” a “down” (i kdyz jsem jenom v zachrannem modu a chrootnuty).

sitovka by mela byt tohle:
03:14.0 Ethernet controller: Marvell Technology Group Ltd. 88E8001 Gigabit Ethernet Controller

Update lze provadet i off-line. Na funkcnim PC stahnout vsechny relevantni baliky na flashku (CD, disk). Pripojit a udelat yum localupdate. Nekde to tu je popsane.

To je zase nejaky strasidelny system.
Az nastartujes vypni network manager
/etc/init.d/NetworkManager stop
spus dhcp pro eth0
dhclient -i eth0
pak zkus ten update.

Zatim jsi nenapsal jaka je na pocitaci graficka karta, kterazto bude pricinou problemu, resp. jeji ovladac. Takze v /etc/X11/xorg.conf zmen
Driver “neco”
na
Driver “vesa”
snad uz to pak bude aspon nabyhat do grafiky.

Takze posledni stav veci, nez jsem odchazel z prace:

  • GPU je ATi Radeon X200 tusim (integrovana), v Xorg.conf je driver Radeon.
  • Když jsem zkusil text boot, tak se system spustil normalne (akorat ve vypise bylo par informaci o oprave FS.
  • kdyz jsem zkusil startx tak se “neco” nacetlo nacez to zatuhlo, takze jsem taky zacal podezirat ciste ovladac “radeon”.
  • Eth0 se chova stejne jako v zachranem rezimu, k tomu vypnout Network manager jsem se uz odpoledne nedostal-musel jsem mazat pryc. Kdyz se v ramci instalace nijak nenastavuje sit, tak se pouzije NetworkManager?

tohle je vicemene report aktualniho stavu, dalsi pokusy az v pondeli az budu zase v praci.

Ano, vychozi instalace pouziva NetworkManager. Opravy FS nejsou nic bezneho ac mohou byt dusledky zatuhnuti. Ovladac Radeon by mel by na X200 celkem pouzitelny i kdyz ty onboardovky byly dycky problematicky. Je to divne - zkuste jesli s tim vesa to aspon nabehne.

Takže výše mnou popsané problémy jsem momentálně překonal:

  • Vypnutí NetworkManageru a nahozeni site rucne pomohlo.
  • Vzhledek k tomu ze ani pak YUM nechtel aktualizovat a vyskytovaly se podivne chyby na filesystemu, preinstaloval jsem F9 na jiny HDD.

Problem se startem X zustal, povedlo se mi ho vyresit editaci xorg.conf, kdy jsem ponechal radeon ovladac ale doplnil parametry monitoru. od te doby uz Xka nabehnou v pohode. Jedine co me ted obtezuje je vlneni na LCD ale to prisuzuju spise tomu ze PC a LCD jsou napajeny kazde z jine zasuvky. Nevim ale proc Xka nepoznamy LCD kdyz ho maji na seznamu znamych zarizeni (Belinea 10 19 20 -111912). Pal to ale čert :slight_smile:

Teď začínám řešit jiné problémy:

  • ač jsem instaloval F9 jako českou, většina jí je anglicky?
  • v systému nemůžu přijít na to jak otestovat systémový zvuk - jedine co se mi povedlo, tak mi hraje mp3 v amaroku, flash je bez zvuku a nic jineho jsem zatim nezkusil.

Update: Takže zvuk u flashe jsem po “yum -y install libflashsupport” vyresil, systemove zvuky taky zacaly fungovat.
Takže téma “poinstalační problémy” snad pomalu končí …

dovolil bych si tady odcitovat z mého vlákna (které je hned pod Tebou), stand to pomůže:

Re: Fedora 9 - instalační problém
Autor: powery (IP zapsáno)
Datum: 02.07.2008 15:38

Pro české KDE je potřeba nainstalovat balíček kde-l10n-Czech nebo kde-i18n-Czech

kajaman napsal(a):

Pro české KDE je potřeba nainstalovat balíček
kde-l10n-Czech nebo kde-i18n-Czech

Toho jsem si ve druhém vlákně všiml. Jenom by mne zajímalo jaký je mezi těmi dvěmi balíčky rozdíl?

Nejspíš záleží na verzi KDE

kde-i18n-Czech.noarch 1:3.5.9-5.fc9
kde-l10n-Czech.noarch 4.0.5-1.fc9

l10n = lokalizace
i18n = internacionalizace

Co si pod tim kdo predstavite uz necham na vas. :slight_smile: