Fedora 9 - instalační problém

ahoj všem,
provozoval jsem na svém PC WinXP a Fedora8. Zkusil jsem updgrade na F9 pomocí yum install preupgrade. Instalace se ukončila po otestování grafiky, černá obrazovka + hlášení Out of Range. Zkusil jsem vypálit DVD, se stejným výsledkem. Zkusím ještě instalaci v textovém režimu, ale otázka je: proč F8 normálně instalovala v graf. režimu, a F9 nedokáže přečíst grafickou kartu (nebo LCD display)?

Proc to presne je nevim, ale v F9 je novy X server - tedy server starajici se o praci s grafikou. Instalace v textovem modu by mela jit.
Viz. napr. http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=192017
Staci zeditovat radek v grub.conf s preupgrade a pridat “text”.

Pro graficky mod by melo jit pouzit mode VESA z DVD. To by melo jit tak, ze se na uvodni startovaci obrazovce s menu stiskne TAB a pripise se “vesa”.

Stáhl jsem DVD, ověřil podle sha1sum, vypálil a ověřil, takže DVD by mělo být OK. Začal jsem instalovat v textovém režimu, vše OK až po okamžil, kdy se připravila transakce a začaly se instalovat balíčky. Druhý balíček to instalovalo asi (odhadem) 6 minut (má 419kB ) a potom to přerušilo instalaci a při rebootu mi GRUB nabízí pouze WinXP.

F8 nainstaluji vždy bez problémů, F9 mi nějak nejde. Poradíte prosím?

https://fedoraproject.org/wiki/Bugs/Common
Nemas nahodou disk Samsung?

HDD: wdc wd32000aaks

EDIT: Mám to!!!

No, nevím, co z toho pomohlo, ale postupoval jsem takto:
1, pomocí Gparted jsem smazal celý disk a uštípnul si kousek pro WinXP
2, install WinXP
3, install F9 v textovém režimu v AJ (takže byly 2 rozdíly:
i, instalace v AJ, ne v češtině a
ii, nejednalo se o upgrade z F8 na F9 ale o novou instalaci)

Po instalační problém jen s X, ale stačilo v konzoli v xorg.conf do subsection Display dopsat Modes “1400x900” a pak startx.

EDIT 2:

Další problém je, že to startuje jen do konzole a ne rovnou do KDE, ale to myslím někde dohledám (nastavení init nebo tak něco?) a že KDE je jen v AJ a nejde mi změnit do ČJ :frowning: … ne že bych to v AJ nezvládl, ale vadí mi, že nemám tu “svobodnou volbu” - s tím bych ještě potřeboval poradit, prosím… Předem děkuju!

to Covex: moc děkuju za pomoc a snahu!!!

V /etc/inittab je potřeba změnit id:3:initdefault: na id:5:initdefault:

Pro české KDE je potřeba nainstalovat balíček kde-l10n-Czech nebo kde-i18n-Czech

jj, to první už jsem si vygooglil a za to druhé děkuju, zkusím!

V tom pripade byla na vine instalace v CJ. Bohuzel je tam, zrejme nasi vinou chyba, ktera zpusobuje pad instalatoru. Zatim ale nikdo nebyl schopen oznamit kde presne je…

Bohužel, jediné, co vím, že to bylo při instalaci 2. balíčku, což přepokládám nestačí. Po ohlášení chyby jsem sice nechal informaci uložit, ale po rebootu mi GRUB nabízel již jen WinXP, takže leda že bych býval vyfotil obrazovku, což jsem bohužel neudělal.