Fedora 9 - ERROR

Hi all,
Po instalaci Fedory 9,nainstalovani updatu a nejakych balicku se po restartu nedostanu do GNOME…
Kdyz se fedora nabootuje a spoustej se ruzny sluzby hned ze zacatku vyhodi error >>>>

/usr/bin/rhgb/ error while loading shared libraries: \ libvte.so.9

Pak se par sluzeb spusti a u konce to hodi zase error >>>>

Kerneloops : [Selhalo] error while loading shared libraries: \ libdbus-glib-1.so.2

Zda se mi ze xserver nabehne ale ukaze se jen kurzor a cerny pozadi to je tak vsechno…
Dela to po kazdy novy instalaci formatoval sem kvuli tomu snad uz 30x za den (disk si dneska musel prozit pekny peklo).
Napada vas neco?

V prvni rade se ujisti ze mas instalacni medium bez chyb.
Nevim sice jak k tomu muze dochazet, ale zkontroluj prosim ze mas nainstalovane baliky dbus-glib a vte a na disku existuji soubory jako /usr/lib/libdbus-glib-1.so.2 (mimochodem je to x86_64 nebo i386?). Pokud nejsou, pripoj medium a dosintaluj baliky z DVD pomoci rpm -Uvh --nodeps.

hmm, tak soubory tam jsou… balicky mam taky dokonce i vyvojovy.A je to i386… Instalacni media jsou ok nejdriv sem instaloval z live pak sem pro jsitotu stahl jeste DVD a uplne to samy…

Chtelo by to podrobnejsi popis problemu - logy, konfigurace PC, atd. Chyba se projevi po ciste defaultni instalaci nebo az po instalaci updates?

Po updatech ale kdyz updatnu a dam restart tak to jeste jde ,az kdyz nainstaluju jakykoliv balicky a restartuju… Podrobnejsi popis by to chtelo jenze ja sam nevim co to je a co to vubec muze zpusobovat hlavne uz vubec nechapu jak muze vypisovat ze soubory chybi kdyz tam jsou… Logy? Jaky presne?
Intel Celeron M
1GB ram
Intel Graphics 945GM
Acer 3690

V tom pripade, pokud soubory skutecne existuji (jsou to jen symlinky na soubory) uz to muze byt jedine tim ze nejsou v cache pro dynamicky linker. Zkus znovu sestavit cache linkeru
ldconfig -v

Logy z /var/log/ …vsechny, kde je neco podezreleho, t.j. error failure warning atd. Nejvic toho bude asi v Xorg.0.log a messages. Zkontroloval jsi baliky pomoci “rpm -V”? “rpm -V vte dbus-glib”

Nezda se ni, ze by update nevadil a instalace libovolneho baliku by pak vsechno rozbila.

hm tak jsem myslel ,ze ldconfig pomohl ale ne nepomohl :confused:
ty logy jsem doufam nejak postnu ale bez xek jsem docela v…

Co se stalo po tom pusteni ldconfig, ze sis myslel ze to je OK? Zkousel si startovat do init 3 a pustet Xka rucne?

Reinstaloval sem totiz fedoru updatoval a nainstaloval par balicku. Pak sem spustil idconfig a restartoval a ono to šlo 8). Doinstaloval sem teda dalsi balicky, restartoval a bylo to tu zas. Lognul jsem se pres konzoli a spustil idconfig, restartoval a bylo to tam porad 8). Do xek sem se dostal kdyz sem pomoci Interactive startupu nespoustel nejaky sluzby. Ovsem pak mi nesel zase net a kdyz sem pozapinal sluzby jako nm atp. tak sem se zase do xek nedostal…

To ti tam nekde strasi… to neni mozny. Nemas vadnou RAM? Takovehle problemy s RAM jsem teda jeste nazazil, ale pokud se pocitac chova takle naprosto chaoticky, byva to RAMka… jesli mas vic modulu, tak je zkus vyndat a nechat tam jen jeden.

Tak ramky to nejsou… Vindal sem jeden modul porad stejny (dokonce sem skousel zase reinstall), taky sem je sprohazel ale oba sou OK…(mam dva)

btw. mam podezreni na packagekit protoze ,kdyz pred updatem neco nahodim tak vsechno jde jak ma… ale kdzy updatnu uz ne, rek bych ze provede neco spatnyho kdyz provadi po updatu CLEANING UP, skusim nahodit tu verzi z updates-testing a mozna jeste neco dalsiho…

Koukni do tech logu (/var/log/messages, Xorg.0.log) pokud tam nic zajimavyho nebude, tak reinstall z liveCD (tam je toho malo) a pak zkus postupne aktualizovat dycky jen par baliku rucne (yum update balik1 balik2 balik3) a zkus zjistit ktera aktualizace to dela. Je to teda pruda, ale nic lepsiho me nenapada… Zkousel si Fedoru 8?

8smičku jsem zkoušel tam jde všechno ok a vždycky šlo 8).
Ty aktualizace to bude matlanice ale spis co ti presneji reknu tak to dela po instalaci tehle balicku

yum install gajim xchat d4x deskbar-applet checkgmail gnome-scan wine yumex banshee vlc 
gstreamer-plugins\* lame ffmpeg libdvdcss unrar gconf-editor inkscape filezilla libflashsupport skype 
brasero scite p7zip kernel-devel

Ted jsem zase reinstaloval takze mi to do restartu frci skusim neco vymslet s tema updatama a az to zase skolabuje tak mrknu na ty logy, ale nebylo tam nic zajimavejsiho ani predtim zadnej bug nic… jediny ceho sem si vsim tak ze permision denied jeste u tech erroru ale to je dost prapodivny 8)

tak mám dalši postřehy…
updatoval sem pomocí yumu z updates-testing… restart… všechno jde jak má!
nainstaloval sem všechny ty baličky nahoře pomocí yumu… restart… všechno jde jak má!
každopádně se ted bojim nahodit normal updaty. btw. taky me napadlo ze by to mohl byt problem jadra? tak to risknu no skusim updatovat ale bez novyho jadra…

yum dělá také “normální” updaty - jaké jiné? :slight_smile:
Doporucuju drzet se yumu, alespon dokud nebude novy PackageKit. Je mozne, ze v tvem pripade zazlobil nejaky jeho bug.

tim normální updaty jsem myslel jako stable updaty :smiley: jo ja si myslim ze to bude taky tim packagekitem… packagekit jsem nahodil verzi z testing mohl bych pres nej skusit updatnout jadro(jedinej update kterej sem neproved) a uvidime :smiley: prinejhorsim alespon zjistim ze to je opravdu nim

supa,
tak nová verze packagekitu je ok updatoval jsem jadro a všechno ok… balicku uz odstranuju,pridavam jak chci :smiley: a porad ok…
takze jak to tak vypada tak jsem byl opravdu obeti bugu packagekitu :slight_smile: