Fedora 8, nefunkcni vesa FB s jadrem 2.6.25

Pouzivam Fedoru 8 v textovem rezimu. Gragiku proste nepotrebuji. Dnes jsem provedl po delsi dobe “yum update” a nainstaloval se mi novy kernel “vmlinuz-2.6.25.10-47.fc8”.
Zkusil jsem ho zkusmo nabootovat a mimoradne mne prekvapil: Misto obrazku 2 tucnaku a beznych 150 znaku na radek, system nabootoval v spatnem rozliseni 80x25 zn. s hlaskou: “Undefined videomode number: 317” a dal mi vybrat asi z 8 modu zobrazeni. Vsechny meli jen 80 zn./ radek a hnusne pismo.
Nabootoval jsem stary kernel “vmlinuz-2.6.24.7-92.fc8” s parametrem vga=791 a vse bylo opet v poradku, 2 tucnaci a rozumne pismo.

Prosim, nevite nekdo, proc jadro 2.6.25.10-47.fc8 nerozumi parameru vga=791, kteremu doposud rozumeli vsechny jadra (vcetne 2.6.24)?
Grafiku mam dosti beznou, doposud bezproblemovou, integrovanou na desce: “Intel Corporation 82865G Integrated Graphics Controller”

Chteji mne autori Fedory po mnoha letech donutit kompilovat si vlastni jadro, nebo se neco zmenilo a ja to zaspal?

Pridej si ke kernelu parametr edd=off 2.6.25 zrejme automaticky detekuji monitor a zrejme to v tvem pripade nedela co ma.

Mimochodem, nevim jaky FB se automaticky zvoli - jest eby se tam melo dat pridat nejaky parametr jako “vga=791:vesafb” nebo intelfb - prosim najdi si ale spravnou syntax.

Diky moc za “edd=off”. 100% uspech. Nove jadro startuje s tucnaky a pismo je krasne.
K vesafb/intelfb: Pro jadro 2.6.24 jsem pouzival modul vesafb. Byl rozhodne stabilnejsi, kdezto intelfb mi vetsinou za urcitych okolnosti zablokoval klavesnici a byl problem restartovat. Opet to s novym jadrem opatrne vyzkousim a dam vedet.