Fedora 8 a ATI 9550

ahojte,

trocha sa topim v distrach a zjavne jeden z mojich problemov je, ze mam GK ATI 9550 (mal som ju skor ako som isiel na linux a akosi sa mi ju nechce vymenit). ATI je vo vseobecnosti dost problematicka karta v akejkolvek distribucii, preto sa chcem spytat, ci niekto nevie ako je na tom fedora 8, nejde mi ani tak o 3D efekty ako o to aby prekreslovanie obrazovky (napriklad pri pohybe s oknom) bolo plynule, co napriklad v Mandrive je neskutocne pomale a prekreslovanie vidno aj napriklad pri grafickom vim editore (instalacia ATI ovladaca nedopadla dobre a MDV sa zacala chovat divne), co mne osobne dost vadi, potrebujem k svojej praci aby bol OS svizny :slight_smile: ak mate niekto s touto kartou skusenosti napriklad v F7 alebo v F8Test, tak prosim o nejake info, budem vam za to vdacny,

dakujem

joka

Zkuste LiveCD a uvidite… ja mam 9250 a funguje vyborne, ale 9550 je trochu zakleta.

Já mám 9550, vítej do klubu :slight_smile:

S ovladačem Radeon mi chodí Beryl perfektně, video, hibernace taky. Bohužel ten ovadač je jednak pomalý a jednak má chyby, takže vše co je plně 3D (Google Earth, hry…), prakticky nechodí (nebo naprosto šíleně). Ale bez toho se dá obejít.

Když nainstaluju ovladač Fglrx 8.42, tak mi také funguje krásně Beryl a dokonce i plné 3D aplikace, jenže ty 3D aplikace podivně blikají (nevím proč) a nechodí hibernace.

Tak si vyber :slight_smile: