Fedora 7 na Acer Extensa 5220

Koupil jsem si notebook Acer Extensa 5220 a jako OS jsem na něj chtěl dát Fedoru 7. Při instalaci však Fedora nerozpozná SATA harddisk a bez ovladače mě nechce pustit dál v instalaci. Na internetu jsem našel pouze ovladače pro WinXP. Má někdo podobný problém ??? Prosím o pomoc !

Hledejte zda lze v BIOSu nastavit SATA radic do compatibility modu nebo proste nejakeho jineho modu.

chtěl bych se zeptat, zda-li se vám povedlo rozjet linux na tomto NTB. Sám plánuji jeho koupi, tak bych chtěl vědět, jestli to má vůbec smysl (jde mi hlavně o wifi)

No vzhledem k tomu, ze ten notebook je dostupny take s predinstalovanym Linuxem, tak by to jit melo. Tedy ciste teoreticky, protoze podle odezvy na Internetu ten jejich Linpus (buh vi, kde tu minoritni distribuci vyhrabali) zrovna extremni funkcnosti neoplyva.

Snad to nebude vypadat, jako kdyz s prominutim seru do vlastniho hnizda, ale napr. pro Debian naleznete navod na http://www.dreesen.net/linux-extensa.html. SATA tam vubec neresi, takze s nim asi problem nemeli…

Macky

Děkuji za odkaz. Hodně mi pomohl v rozhodování.

Kupoval jsem Acer Extensa 5220 cca pred mesicem s predinstalovanym Linpusem. FC7 jsem na nej naprosto bez problemu nainstaloval jako totalni laik. Podarilo se mi rozbehat uplne vsechno. Jedine, co zatim nefunguje je konektor pro sluchatka/repro, ackoli zvuk jede z internich repro normalne. Nemel jsem cas s tim nikam zatim zajit, tedy nevim, zda se jedna o zavadu notebooku ci Fedory. Zdravim

Dobry den, valcim s rozchozenim Wifi ve Fedora 7. A zadna z rad na internetu se mi nedai zprovoznit. Ve Fedore notebook nereaguje na cudlik pro zapnuti Wifi a pise link down. Jak jste dosahli funkcniho Wifi, plis? Diky.