Fedora 5 + HPnx6110

Nemáte s touhle kombinací někdo zkušenosti? Namám moc čas a ani nemám dostatečnou kvalifikaci, abych si mohl upravovat jádro atd… Popř. na čem vám jede tenhle notebook?

Díky

Uz se tu resilo neco kolem nx6125, nevim jaky rozdily mezi temahle nadherama jsou, hledej ve foru. Vlasni jadro s nejvetsi pravdepodobnosti nebudes potrebovat.

Takže by s touhle distribucí neměl být problém? :smiley: Potřebuju Linux, kterej mi pojede bez větších zádrhelů. Moc toho s Linuxem neumim - zatím se učim základy a nerad bych si odrovnal noťas :slight_smile:

Problemy s ni dost mozna budou… ale s jakoukoli jinou taky. Fyzicky ti to notas urcite neodrovna, ale pri neopatrnosti si muzes “odrovnat” existujici operacni system. To je obecne problem v momente, kdy zacnes meni usporadani disku, fedora, resp. linux, jsou v tom nevinne, uplne stejne si ho muzes odrovnat z Parition Magicu.

Někde jsem četl, že se někdy s notebook s linuxem míň pouští větrák = notebook se přehřívá :frowning: i když by podle mě OS neměl mít vliv na chlazení (pokud nění nainstalovaný nějáky program na nastavení větráku)

Příspěvek byl upraven (14-07-06 10:36)

Ano, problem byva s ACPI - to je system regulace spotreby a rizeni chlazeni. Zatim jsem ale slysel spis o problemech, ze vetracek bezel porad. Detaily nevim - vetsina lidi to ale resila tak v linuxu vypnula podporu ACPI a nechala to na BIOSu ci tak neco. Principielne tento problem ale muze existovat.