Fedora 5 64 AMD

Zdravím všechny příznivce Linuxu. Z Linuxem právě začínám a mám tento problém:
Deska ASUS K8N4-E Deluxe, Athlon 64bit, 1G o.paměť, 2x DVD mechanika, 1x SATA, 1x PATA disk.

1. při instalaci F5 najde instalační program pouze IDE disk nikoliv SATA
  2. po nainstalování F5 která jinak proběhne v pořádku, systém nevidí integrovanou síťovou kartu na mb, i když po příkazu lspci je síťovka nalezena
  • toto jsem se snažil vyřešit nainstalováním ovladačů nVidia, stáhnul src kernel, přeložil, upravil konfiguraci dle pokynů od nVidia a stav stejný

Rád bych požádal o jakoukoliv radu a zkušenost. Díky všem.

To ze instalace fedory nevidi sata disk je divne, mozna je potreba SATA radic nastavit do legacy modu (nebo tak neco). Integrovana sitovka uz se tu probirala. K jejimu zprovozneni je potreba ovladac forcedeth ktery je soucasti jadra NEBO nForce driver ze stranek nvidia.com. Prekladat kernel neni potreba, staci stahnout archiv nforce ovladace a ten prelozit. Nejdrive bych ale zkusil “modprobe forcedeth”.
Nemohu si odpustit informovat, ze bohuzel nvidia neuvolnila k teto sitovce specifikace a proto k ni take neni poradny driver a jsou s tim jen problemy. Osobne jsem koupil za 100Kc edimaxku a je po problemech.

Díky moc za odpověď. Zkusil jsem ještě tento postup:

• nově nainstaloval FC5 (bohužel SATA disk instalace stále nevidí)
  • nainstaloval jsem nové jádro: 1. kernel-2.6.16-1.2080
    2. potom kernel-devel-2.6.16-1.2080
  • zdroják kernelu jsem neinstaloval
  • následně jsem instaloval ovladače nVidia pro síťovku nForce
  • instalace tentokrát proběhla bez varovných hlášení a chyb “pouze” na konci
    toto: “localhostkernel: nvnet: request_mem_region failed”
  • výsledek stále stejný - síťovka nejde

Zatím se mi nechce přídávat klasiku PCI síť. kartu. Pokud bude někdo vědět jak odstranit tuto poslední chybu při instalaci ovladače předem díky.

Zkus si precit navod odkazany nahore Diagnostika problemu v Linuxu | HW a ovladace v Linuxu a podle toho neco najit, nebo sem napsat vic udaju.

Jedná se o integrovanou síť. kartu chip Marvell 88E81111. Pro tento chip není v jádře implicitní podpora, proto jsem jádro přeložil se zapnutou volbou pro tento chip. Přesto mi síť nejde. V Gentoo je problém stejný - instalační CD síť. kartu nenajde. Proto ručně nahraju modul této karty resp. chipu do paměti - ale výsledek stejný.

A jaky modul pouzivas? Forcedeth je normalne v distribucnim jadru 2.6.16-1.2080_FC5. Nebo si zkousel ten druhy - nejak sk98lin?! Koukal si do vypisu dmesg co ti pokus o zavedeni tohto modulu pise?

Tak vše je asi jinak: nainstaloval jsem kartu PCI Realtek8139 a problém úplně stejný - takže integrovanou kartou to nebude. Problém bude asi v tomto:
při nabíhání systému se objevuje hláška “Cannot allocate resource region #1 of device 0000:01:00.0” což odkazuje na integr. kartu. V případě Realteku je situace stejná - jen se mění číslo dle lcpci. Deska je ASUS K8N4-E Deluxe.
Pokud někdo ví co s tím - předem díky.

Vypnout tu onboardovku v BIOSu jsi zkousel?

Tak se omlouvám, ale chybama se člověk snad zase něco naučí. Problém byl s ACPI - ten jsem vyřešil tím, že při nové instalaci je třeba zadat příkaz “linux acpi=off” a v BIOSU mít ACPI navíc vypnuté. Zvláštní je, že se podobný problém vyskytuje i v instalaci Gentoo - navíc jsem o tom diskutoval s člověkem co se věnuje Linuxu již déle. Zatím nevím - zkouším teď mít ACPI zapnuté - tak uvidíme. Tak hlavně PCI sběrnice běží, síť také i se zvukovkou. Ovšem další problém mám s instalací ovladačů pro nVidia grafiku - to v jiném vlákně.