Fedora 20 GNOME + KDE + Xfce na jednom disku

Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda je možné, provozovat Fedora 20 GNOME + KDE + Xfce na jednom disku.
Nemám zatím moc jasno, který z nich budu dále provozovat
a tak bych zatím nainstaloval oba na jeden disk,
s tím, že si vyberu při bootování který chci zobrazit.

Myslím že se tomu říká “sezení” , ale zatím jsem nenašel jak na to…

Díky za odpovědi H.

Stačí nainstalovat jednu (základní) verzi Fedory a další pracovní prostředí jen doinstalovat až pak. Při startu si pak jen vybereš, který desktop spustíš.
PS: Jinak já osobně nováčkům nedoporučuji instalovat více desktopů, protože každý přináší jiné knihovny do systému a někdy se to může navzájem kopat. Mám s tímto špatné zkušenosti z Ubuntu. Které prostředí ti vyhovuje lze zjistit nejlépe z Live verze, kterou si vyzkoušíš - a ten dekstop, který ti bude nejvíce vyhovovat, tak si pak komplet Fedoru z toho livka nainstaluješ.

… a to se tedy instaluje z DVD jo?

Nejde to z terminálu? Díky za odpovědi. H.

jak psal marp výše, tak na otestování můžeš zkusit live cd různých “spinů”, jsou dostupné tutaj: http://spins.fedoraproject.org/ Instalovat vše dohromady jde, ale jednak to zabírá dost místa na disku a prostředí se můžou míchat.

Doinstalovatí prostředí jde pomocí:


# XFCE
yum install @xfce
# KDE
yum install @kde-desktop

Na přihlašovací obrazovce je pak na výběr do kterého prostředí se chceš dostat.

Souziti vice prostredi neni zadny problem. Nebo aspon nebyval. Prozovali jsme pracovni stanice, kde pracovalo nekolik uzivatelu i najednou a kazdy si pouzival svoje prostredi.

Taky mám nainstalované KDE, mate, openbox, a gnomeshell. Žádný problém.

Omlouvám se, ale jsem Linuxová Lama (bohužel)

Rozhodl jsem se ale začít testovat Sever instalaci, lze do ní doinstalovat nejakou grafiku a tu pak spustit?

Je mi jedno jakou…

Komplet ze shellu to bude těžký…

Nejdříve projít srozumitelnou příručku. http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:obsah

Díky už to mám je to zcela jednoduché.

Dost se mi líbí možnost grafiku spustit jen když chci.