Fedora 19, Dualboot, UEFI

Dobry den, snazim se vytvorit dualboot Windows 7 a Fedory 19. Nejprve jsem jen zmensil oddil uz nainstalovanych W7, abych si uvolnil misto, ale instalacka Fedory 19 hlasila, ze tam neni misto. Po rucnim vytvoreni oddilu si zacla stezovat, ze musi byt nejaka partion s priznakem GPT.

Tak po velkych bojich jsem to vzdal a na prazdny disk jsem ciste nainstaloval W7 a nechal si tam volne misto. Po instalaci jsem na zbyle misto nainstaloval Fedoru 19. Bohuzel, grub ted nenabizi moznost bootu W7. Poradite mi prosim co s tim? S UEFI se setkavam prvne, dekuji.

Rozdeleni disku

Typ popisu disku: gpt

Size Type Name

1 100M EFI System EFI system partition
2 128M Microsoft reser Microsoft reserved partition
3 312,3G Microsoft basic Basic data partition
4 1M BIOS boot parti
5 500M Microsoft basic
6 152,8G Linux LVM

Zkousel jsem toto, zatim bez vysledku. http://www.ambitious-vision.net/en/fedora-18-and-windows-8-uefi-how-to/

Je mi divne, ze pri update grubu to Windows nenajde.

[root@ ~]# grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg
Generating grub.cfg …
Found linux image: /boot/vmlinuz-3.11.6-201.fc19.x86_64
Found initrd image: /boot/initramfs-3.11.6-201.fc19.x86_64.img
Found linux image: /boot/vmlinuz-3.9.5-301.fc19.x86_64
Found initrd image: /boot/initramfs-3.9.5-301.fc19.x86_64.img
Found linux image: /boot/vmlinuz-0-rescue-7725dfc225d14958a625ddaaaea5962b
Found initrd image: /boot/initramfs-0-rescue-7725dfc225d14958a625ddaaaea5962b.img
done

Sice s tímhle přesně neporadím, ale když jsem zkoušel Fedoru nainstalovat na USB disk a nechal jsem instalátor rozdělit disk automaticky, tak vytvořil jeden oddíl /boot/efi ve FAT32 (kde byl EFI zavaděč), druhý byl standardní /boot a třetí LVM pro / + swap. Při ručním rozdělení jsem první dva oddíly dodržel a pro / jsem použil ext4 (vždy s GTP tabulkou). Potom jsem Fedoru startoval přes boot-menu, kde byl disk k dispozici. Velký problém nastal při nekorektním ukončení systému (kvůli nVidia-nouveau ovladačům), protože potom už disk v boot-menu nebyl vidět a pomohlo jen instalaci zopakovat.
Nakonec jsem skončil u Ubuntu 13.10, které umí přidat start systému přímo do (skrytého) Windows EFI oddílu, takže to najede pokaždé a disk nemusí byt ani s GPT tabulkou (stačí MBR).
Ale podotýkám, že v obou případech popisuju instalaci na USB disk.

Edit: Zapomněl jsem podotoknout, že jsem v Grubu nikdy Windows neviděl a v případě Ubuntu se start systému zapsal opačně do EFI zavaděče Windows.

A co presne v tom navodu na rucni pridani odkazu na oddil windows nefungovalo?
blkid ti doufam vratilo UUID, upravil si /etc/grub.d/40_custom a vygeneroval konfiguraci. Presto v
/boot/grub2/grub.cfg nemas zaznam pro Windows?

Tak o Grubu jsem kecal, po jeho aktualizaci se tam objevilo “Windows Boot Manager”.