Fedora 18 nevystupuje na DVI a DisplayPort

Nainstaloval jsem Fedoru 18 na nové PC. Instalace proběhla bez problémů. Vše fungovalo. Po restartu ale na monitoru nenaběhl obraz, Monitor pouze plošně přepínal různé barvy. Když mě napadlo připojit starší monitor s 15pin VGA D-sub, obraz se objevil a vše bylo OK. Dokonce po dodatečném připojení nového monitoru (který už D-sub nemá) se obraz objevil i na něm. Ovšem pokud spustím Fedoru jen s novým monitorem obraz nenaběhne.
Jedná se MB ASUS P8H77-Mpro, který má grafiku Intel HD4000 přímo na i5-3570K.
Existuje nějaká úprava konfigurace, nebo je potřeba jiný kernel?
Určitě se s tím někdo setkal, ale momentálně nejsem schopen nic vygooglovat a konfigurace nové fedory se již dost vzdálila od mých zkušeností.
Díky za konstruktivní rady.

Možná by pomohl nějaký starší nebo naopak úplně nejnovější kernel. Buildy jsou tady: http://koji.fedoraproject.org/koji/packageinfo?packageID=8

Zrovna jsem narazil na nástroj od Intelu, který umožňuje nainstalovat nejnovější ovladače. Možná i to může pomoct: http://www.webupd8.org/2013/03/intel-releases-linux-graphics-drivers.html

Ten nastroj od Intelu je v pripade Fedory trosku zbytecny,ne? Fedora miva posledni dostupne ovladace co vim.

Dandim napsal(a):

Ten nastroj od Intelu je v pripade Fedory trosku
zbytecny,ne? Fedora miva posledni dostupne
ovladace co vim.

Ano, i ne. Na ten nástroj od Intelu jsem narazil včera, takže nevím, jak nové ovladače tam jsou, ale nový kernel se do Fedory dostává zhruba měsíc po tom, co vyšel v upstreamu. Třeba v tom jejich nástroji budou ovladače z 3.9.