Fedora 17: správné heslo, nenastartuje Gnome

Zdravím a děkuji předem za radu. Po instalaci Fedory 17 (ISO obraz na DVD) je vyžadován reboot, poté se dokončí poslední kroky instalace (definování uživatele apod.) a nakonec se objeví přihlašovací okno pro vstup do Gnome. V tomto okamžiku “login” funguje. Systém běží. Po vypnutí počítače, tzn. Log Out a Power Off, již není systém možné znovu nastartovat, tzn. bootování proběhne až do okamžiku, kdy je potřeba zadat heslo uživatele. Přestože použiji správné heslo, objeví se znovu přihlašovací okno pro vstup do Gnome. Je pouze možné spustit systém v Rescue režimu jako root. Podařilo se mi najít stejný problém přes Google bez odpovědi kromě jedné výjimky: downgrade balík systemd-44-9 na systemd-44-8 včetně všech závislostí (systemd-sysv) a zakázání jeho upgrade. Na chvíli to pomohlo ale po jednom dni se objevilo totéž. Stejný problém se objevil i na jiném počítači, kde jsem to zkoušel! Systém z neznámé příčiny přihlášení ukončuje.

Ahoj,
jsi si jistý, že zadáváš správné heslo? V GDM je problém, že i když si nastavíš jako jazyk češtinu, v GDM bude nastavená angličtina.
Jinak ta verze systemd je dost stará, od té doby bylo už hodně updatů. Aktuální verze je 44-17. Doporučuji ihned po instalaci provést update, pokud máš připojení k netu.
Jinak ani já, ani tady kluci ve Fedora QA se s takovým problémem ještě nesetkali a to jim pod rukama projdou desítky instalací Fedory. Je dost zajímavé, že se ti to objevuje na dvou mašinách.
Pokud to nepomůže, tak jedině nahlásit bug a přidat systémové logy.

Heslo zadavam urcite spravne, protoze kdyz zadam nespravne heslo, system hlasi authorization failed. Dokonce jsem provedl v rescue rezimu aktualizaci celeho systemu pomoci yum - nepomohlo to.

Bavil jsem se s lidmi ze systemd a říkali, že s takovým problémem se v F17 nesetkali. Nicméně za tím může být několik věcí:

1. účet je locknutý. Zkus se přihlásit do účtu v příkazové řádce, jestli to bude fungovat,
  2. zkus vypnout SELinux, často je za těmito podivnosti právě on,
  3. za systemd se přihlašování účastní PAM modul. Ten může při přihlašování padat. Podívej se do logů ve /var/log/secure.
  4. může taky padat celý X server, tady zase pomůže nahlédnutí do X.org logů.

Jde o novou instalaci Fedory na čistý disk? Nebo již existující adresářová struktura předcházející verze?

Tak jsem nakonec problem vyresil, dekuji za namety k reseni. Software, ktery jsem instaloval, vlozil do souboru .bash_profile a .bashrc v mem domovskem adresari radky export DISPLAY a DISPLAY=“localhost:0.0”. Tyto jsem smazal a bylo to.