Fedora 17 release party v Praze

Plánujeme udělat začátkem června F17 release party také v Praze. V Brně už se nemáme moc kam rozpínat, protože posledně došlo 130 lidí, což už je hodně blízko limitu toho, co naše pobočka dokáže pojmout. Proto jsme si řekli, že by stálo za to zkusit udělat dvě release party v ČR.
Pro tu pražskou jsem předběžně domluvený s lidi z hackerspace Brmlab. Doufám, že i v Praze a okolí jsou nějací fedoráci a dojdou se podívat.

Super zpráva :slight_smile: Pokud budu moct určitě příjdu.

I já se budu snažit.

Nějaké nové info k těm dvěma release? :slight_smile: S těma daty (https://fedoraproject.org/wiki/F17_release_events) můžu počítat (5.6. a 12.6) nebo se to ještě může změnit? Hlavně mně zajímá Praha :slight_smile:

Ahoj,
jsou to předběžná data. Ještě se pořád neví, jestli Fedora opravdu vyjde 23.5. nebo se to ještě o týden posune. Je to momentálně tak 50:50.

Další posun už by ta předběžná data asi nezvládla. Jde mi hlavně o to, abychom měli na release party DVD s novou Fedorou. Díky tomu, že je pro celou Evropu nechávám vyrábět já, budeme je mít ze všech nejdřív. I tak to ale nebude dřív jak 6 dní po vydání.

Taky uvažuju o přesunu do větších prostor. Odezva byla docela velká a Brmlab by nemusel kapacitně stačit. Chci se zkusit domluvit se Silicon Hillem, aby to bylo ve větší přednáškovce na Strahově.

Každopádně chci, aby místo a den konání byly známy nejpozději tři týdny před akcí.

OK, paráda. Díky za info :slight_smile: Strahov by asi byl lepší, dle mého názoru. Co si pamatuji tak Brmlab byl fakt malý :slight_smile: Ale záleží samozřejmě na účasti :slight_smile:

Tak jsem byl dneska na Ubuntu Release party. Celkově fajn. Ale zklamala účast. Cca 20 lidí. Vojta Trefný předběžně uvažuje co bude s dalšími release. Doufám, zda na Fedora party bude víc lidí! Navrhnul jsem Vojtovi zda by nebylo fajn sjednotit Ubuntu a Fedora Party… Kapacitně by to asi Strahov zvládl, ale nevím zda by to byl dobrý nápad. Jen mně to tak dneska napadlo.

Už mi Vojta psal. Byl tou slabou návštěvností hodně zklamaný. Nám v Brně posledně došlo kolem 130 lidí. Ano, zhruba 60 byli zaměstnanci Red Hatu, kteří se došli po práci podívat, ale pořád tam bylo kolem 70 lidí z venku. Bohužel naše prostory už nejsou moc škálovatelné směrem nahoru, takže jsme se to rozhodli zkusit i v Praze. Vůbec netušíme, kolik lidí by mohlo dojít, ale i těch 20 by byl na začátek úspěch.

Pražáci mi říkali, že bude nejlepší, pokud to uděláme o víkendu. Nejpravděpodobněji nyní vypadá datum 16.6.

S tím spojením s Ubuntu nevím. Nemyslím si, že by to mělo nějaký synergický efekt, tedy, že by na tu akci dojelo více lidí než, kdyby ty akce byly oddělené. To by se to muselo pojmout hodně ze široka a místo release party bychom tu měli další konferenci, kterých je v ČR docela dost. Mimochodem my se snažíme o co největší počet návštěvníků našich akcí a uživatelů Fedory v ČR, ale na rozdíl od Ubuntu to pro nás není primárním cílem. Já raději budu mít na release party 10 lidí, z nichž jeden se stane aktivním ve Fedoře, než 100 lidí, kteří si z release party odnesou DVD a doma si z něj udělají podtácek.

Díky za reakci :-). Já se na release celkem těším. Sice nevím co bude za program ale na 90% příjdu s přítelkyní. Pravděpodobně asi do Prahy, ale možná i do Brna. Záleží na datu a programu obou release. Na ubuntu party jsem byl jen tak (moc mi to nedává). Ale tahle byla povedená. Na Ubuntu jsem začínal, ale pak přesedlal na Fedoru (od 15 - první s Gnome Shellem). Všude ji doporučuji a někde i nasadil.
S tou aktivitou trošku přemýšlím. Něco bych možná chtěl pro Fedoru udělat. Koukal jsem na překlady, ale nevím zda jsou někde vyloženě nutné či jinak pomoct :-/ Asi v tomhle by mi pomohla Fedora release. Tam by jsi asi řekl co je potřeba.
Zatím jsem aktivní pouze v nasazování Fedory a sem tam odpovídání na otázky zde na fóru.
Možná bych pomohl s propagací Fedory release (pro ubuntu jsem vylepoval letáky po školách v Ostravě)

Holt Praha neni Brno, necekal bych v Praze kdovijakou navstevnost. Nejvetsi co jsem kdy videl bylo predavani cen u prilezitosti distribuce roku, poradane abclinuxu, ale to byl nejaky rok hojnosti, od te doby je ticho po pesine.:slight_smile:

130 lidi na Party v Brne mi prijde super, mozna, ze vic lidi nechodi, protoze s Fedorou nejsou prakticky problemy. Pouzivam ji mozna 10 let v provoznich systemnech ISP a telekomunikaci 24/7/365 k naproste spokojenosti. Systemy bezi roky zcela bez doteku cloveka. Dokonce se mi stalo, ze mi po 3 a pul letech z ISP volali, kde pry to bezi (chteli neco pridat), protoze nikdy nepotreboali provest zadnou manualni akci, tak to zapomneli… Presne jako v te reklame IBM “…zapomenete, kam jste ten server dali”… ;)))

Tak release party bude v Praze 16.6. Už to mám potvrzené od lidí ze Silicon Hillu. S největší pravděpodobností budeme začínat v 15:00.
Release party v Brně bude pravděpodobně 12.6. Kromě toho budeme dělat jednu i v Košicích.