Fedora 16 a single mode

Zdravím vespolek,
dnes se mi stala nepříjemná věc kdy jsem po várce aktualizací provedl reboot pc, ale skončilo to v sigle modu s žádostí o fsck root oddílu. To jsem provedl, rebootl a dostal se do “pasti” protože systém vytuhne při bootování a křičí na mně, /dev/sda2: NEOČEKÁVANÁ NEKONZISTENCE; SPUSŤTE fsck RUČNĚ. Ale já nevím (nedaří se mi), jak se v GRUB2 dostat do single modu. Prosím vás o radu, googlil jsem, prošel desítky odkazů včetně docs.fedoraproject.org, ale funkční radu jsem neobjevil. Aby to nebylo úplně simply, mám LUKS Disk Encryption, ale to by nemuselo být pro tento můj problém podstatné. Diky za radu.

Single user mode se spusti tak ze v grubu zeditujes radek s “linux” a pridas tam nakonec “single”.
Tedy pri startu v grubu zmacknes “e”, nades “linux /vmlinuz…” na konec pripises single a zmacknes F10.

Obavam se ale, ze pokud uz jednou fsck probehl, bude problem vaznejsi nez jen dostat se do single user modu.

Ano tenhle postup pro single mod je bezny a pouzival jsem ho az do verze grub2. V teto verzi jsem vsak mohl psat single jak chtel a kam chtel, grub na to vubec nereaguje. Nastesti jsem si pomohl zpusobem jak radi cca 50% odpovedi a to nabootovat z instalacniho media do Rescue Mode a tam uz to slo hladce, tzn. po provedeni fsck dalsiho oddilu a rebootu, selinux premarkoval soubory a system normalne nabehl a funguje. Problem byl, ze jsem nemel full system DVD a z netinstall to nejde, a navic mi pripadalo zbytecne, jen kvuli fsck stahovat a palit instalacku. Na druhe strane jsem Rescue Mode videl poprve a musim autory pochvalit, je to velky kus pekne prace.

Me tento zpusob normalne funguje (grub2, f16). Kdysi existovalo jeste rescue.iso ktere obsahoval rescue mode, ale v f16 jsem ho uz nevidel. Pokud nemas v systemu nic specialniho, pak jde udelat fsck i z livecd.