Fedora 16 a Lenovo S205 E-300 (UEFI)

Zdravím,
nedávno jsem na desktop nainstaloval Fedoru a bez problémů ji používám. Chtěl jsem ji ale i na svůj ntb Lenovo Ideapad S205, který má bohužel hodně divné UEFI. Rýpu se s tím už několik dní, naprosto bez úspěchu. Nefunguje jak použití celého disku, tak vytvoření vlastního layoutu - vždy dojde k tomu, že při instalaci bootloaderu dojde k chybě (“Failed to install bootloader, system may not be bootable”).
Pochopil jsem, že problém je v GRUB2 + UEFI - nevejde se do vyhrazeného prostoru. Proto jsem se pokusil vytvořit oddíl /dev/sda1 s FS FAT, přes diskpart jsem zvolil, že jde o EFI System partition. Ale vždy dojde ke stejné chybě.
Myslím si, že správné nastavení tohoti kritického prvního oddílu je právě problém - nemáte s tím někdo zkušenost?
Fedora 15 problém nevyřešila, došlo ke stejné chybě.
Ocením spíše řešení, které by fungovala jen díky správnému rozdělení - F16 už jsem na ntb jednou úspěšně nainstaloval, ale evidentně to bylo spíše omylem. Pokud budou potřeba nějaké logy, tak prosím uveďte které a já je dodám.

Děkuji

Já bych přeformátoval celý disk, vytvořil sda 1, extended partition a sda 5. Pak by to snad mělo chodit.

petrherynk napsal(a):

Já bych přeformátoval celý disk, vytvořil sda
1, extended partition a sda 5. Pak by to snad
mělo chodit.

Děkuji za odpověď, zase jsem se k tomu po delší době dostal. Nemohl by jste to prosím více rozvést? Pokouším se o instalaci F17, problém naprosto stejný jako u F16.

na kterém sektoru začíná první oddíl disku?

Momentálně na žádném, všechny oddíly jsem smazal.

F17 jeste neni hotova a vim ze mezi poslednimi chybami blokujicimi vydani jsou problemy s instalacemi na pocitacich s UEFI. Krom jineho pro EFI se tusim stale pouziva grub1.
Jinak zkus nastarovat z LiveCD a vytvorit nejaky oddil fdiskem. fdisk -lu by pak mel vypsat ze /dev/sda1 zacina na sektoru 2048.
MMCH: nejde to UEFI nejak prekonfigurovat v jeho nastaveni?