Fedora 15 vs Geforce 560 ti

Chtěl jsem zjistit, jak funguje nové Gnome 3, ale zatím jsem neuspěl.
Live CD (Fedora 15 - 64bit) najede puze do Nouzového režimu, který, jako by z oka vypadnul Gnome 2. Instalace pomocí Live CD bohužel nedopladla vůbec dobře a grub Fedoru nenašel (Grub nainstalovaný samotnou Fedorou). Za pomocí instalačního DVD Fedory 15 - 64bit jsem na tom o trochu lépe, ale nemohu korektně rozchodit VGA viz. předmět. Po instalaci je zaveden Nouveau kernel driver, který sice vizuálně bezchybně zobrazuje, ale zobrazí se pouze bezpečný režim.

Zatím jsem otestoval toto:
A) 1. Update the kernel and reboot
su
yum update kernel*
reboot

   2. Install the nvidia driver.
        su
       rpm -Uvh  http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-rawhide.noarch.rpm                    http://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-rawhide.noarch.rpm  

yum install akmod-nvidia xorg-x11-drv-nvidia-libs.i686

   3. Reboot
   
   4. If you would like plymouth as well (optional)
       su
       yum install bootconf-gui

Restart, jenomže na mě pouze vyskočila hláška, že Nouveau kernel driver se stále používá.

Zkusil jsem:
5.
su
yum erase xorg-x11-drv-nouveau
mv /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/gpu/drm/nouveau/nouveau.ko /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/gpu/drm/nouveau/nouveau.txt
mv /boot/initramfs-$(uname -r).img /boot/initramfs-$(uname -r)-nouveau.img
dracut /boot/initramfs-$(uname -r).img $(uname -r)

Restart a pořád to samé, Nouveau kernel driver se stále používá.

Zkusil jsem nainstalovat ovladač přímo ze stránek nVidia. Nejprve jsem získal seznam položek, které je třeba doinstalovat (binutils, gcc), Potom mi bylo sděleno, že nelze najít zdrojáky současně nainstalovaných ovladačů VGA a pokud si myslím, že jsou k dispozici, mám zadat jejich cestu.

Nyní jsem opět v bezpečném režimu a prosím o radu, jak dál.

Předem děkuji.

Zkus juknou ještě tady, píše tam o nějakém selinux problému, který brání spuštění gnome-shell http://www.fedoraforum.org/forum/showthread.php?t=204752

Ale vařím z vody, jsem teď v práci, takže na nějaké hrátky atd… se nezmůžu. Tak či onak tvá karta by měla být podporována ftp://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86_64/270.41.06/README/supportedchips.html

Nakonec se dílo s originálním nVidia ovladačem povedlo. Stačilo ještě doinstalovat balíček kernel- devel. Škoda, že to neklaplo s rpmfusion verzí ovladače, takhle budu muset podstoupit přeinstalování ovladače grafiky, po každém povíšení jádra.

PS: plymouth při přihlašování a oshlašování nefunguje.

su
yum install bootconf-gui 

Nanistalováno v pořádku, ale nefunguje.

Přiznám se, že o tom bootconfu slyším prvně, ale když ho pustíš a nastavíš v něm VESA framebuffer tak to nefunguje taky?

Já musím říci, že mně gnome 3 jede i s nouveau driverem. Problém je pouze s uspáním, vypnout ho nedokáži. Pokud se Ti podařilo nainstalovat nvidii, tak gratuluji.

petrherynk napsal(a):

Já musím říci, že mně gnome 3 jede i s
nouveau driverem. Problém je pouze s uspáním,
vypnout ho nedokáži. Pokud se Ti podařilo
nainstalovat nvidii, tak gratuluji.

Nakkonec to nebylo tak těžké.

  1. Stahnout origoš ovladač NVIDIA-Linux-x86_64-270.41.06.run
  2. Doinstalovat balíčky binutils, gcc, kernel- devel
  3. Nastavit repozitář a nainstalovat ovladač pomocí RPM Fusion (sice nefungovaly, ale zbavilo mě to Nouveau driveru)
  4. Přihlásit se jako root, init 3
  5. Přihlásit se jako root spustit nVidia instalator
  6. init 5
  7. Reboot a je vymalováno.

S uspáním jsem také nepochodil. Monitor zčerná, ale nevypne se. Power dioda na PC skříni bliká, ale větráky stále hučí a co hůř, už se z tohoto stavu nedá dostat jinak než za pomocí Reset nebo Tvrdého vypnutí. Jenomže tuhle vymoženost stejně nikdy nepoužívám. Při vypínání stisknu tlačítko ALT a uspat do paměti se změní na Vypnout, což funguje bez problémů.

PS: Když se odhlásím a pokusím se v grafickém módu přihlásit jako root, tak to vždy zkončí hláškou o selhání autentifikace. Pokud po přihlášení uživatele zmáčknu CTRL ALT F(2-6) a v konzoli se přihlásím jako root, tak vše funguje bez problémů. Je tohle bug a nebo vlastnost?

PS: Často pozoruji nekorektní chování numerické klávesnice (levná USB klávesnice Chicony) - buď čísla nefungují vůbec, byť dioda Num Lock svítí, nebo se místo čísel zobrazují písmena. Typicky G místo 5.

ad 1. PS … to je vlastnost. A je to rozumne. K cemu potrebujes hlasit se jako root? Od toho je sudo a su -.

Dobrý den,

Mohl by jste prosím napsat, jak mám nainstalovat nvidia rpmfusion ovladač pro F15?
přidaný repozitář rpmfusion mám, ale jaké balíky od tamtud instalovat netuším. Jejich tam nějak moc co obsahují slovo Nvidia.
Působil jsem na Ubuntu, ale od té doby co je tam Unity, tak pokukuji po Fedoře, jenže ve Fedoře není takový applet pro “instalace proprierních ovladačů” jako v Ubuntu a tam to šlo “jedním kliknutím” protože to samo nabídlo vhodný ovladač a závislosti si to pohlídalo samo.

Používám teď 64bit verzi F15.

Předem děkuji za jakoukoli odpověď.

Tady http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:hardware#instalace_ovladacu_pro_graficke_karty_nvidia_a_ati nebo tady http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=204752

Fedora nikdy nebude nabizet proprietarni/nesvobodne ovladace/software… to plati i pro MP3 atd. Doinstalovat to neni problem. Vse je popsano, kdyz ne v prirucce tak na netu.