Fedora 14 i 15 / zamrzne při startu

Na počítači mám dva OS a to Windows XP a Linux Fedora. Fedora 14 mě půl roku bez problému fungovala, přepínání mezi oběma OS také. Nyní mě přepnutí na OS XP normálně jde, ale pokud spustím Fedoru, tak mě na obrazovce zamrzne a nejde dále. Vyzkoušel jsem všechny možné opravy z instalačního DVD, ale nic nepomohlo. Tak jsem se rozhodl nainstalovat Fedoru 15 beta z instalačního DVD. Po instalaci, která proběhla dobře, se tento problém neodstranil. Abych se do prostředí Fedory 15 vůbec dostal, tak jsem si stáhl i instalační live CD. Ale i toto live CD mě zamrzlo. Pokud jsem předtím pouštěl live CD pro Fedoru 14, tak to normálně fungovalo a nezamrzlo.
Poraďte jak tento problém vyřešit, už si s tím nevím rady. Děkuji!

Chybí tu podstatná informace na čem to zamrzne, takhle můžeme jen hádat. Pokud už vyskočí grafický boot, pak pomocí esc lze spustit výpis a ten sem napsat/vyfotit

Zamrzne to tehdy, když se na obrazovce objeví to “f” a dále to již nepokračuje na zadání hesla pro přihlášení. Když jsem stiskl Esc při startu, tak se mě tam objevil výpis na celou obrazovku. Jedna věta na tom výpisu byla označena červeně a měla toto znění: Starting ABRT Automated Bug Reporting Tool failed, see “systemctl status abrtd.service” for details.
Jestli tato informace pomůže, jak ten problém vyřešit.

No, už jsme pokročili :slight_smile: A co se psalo jako poslední? Pokud můžeš, tak fotka monitoru možná pomůže…

Jako poslední věta na monitoru byla tato: Starting Display Manager …, a zůstalo to stát.

Takze mas problem s ovladacem graficke karty. Nastartuje do textoveho rezimu, (hledej jak) a podle prirucky proved instalaci ovladace grafiky ati nebo nvidia - prosim neinstaluj F15!

Fedoru 15 beta mám již nainstalovanou. Při normálním startu počítače mě jak Fedora 14 tak i 15 zamrzne, jak uvádím výše. Pokud použiji záchranný systém, tak se ve Fedoře 15 dostanu přikazem startx do Gnome 3. Na monitoru se mě napíše velké množství různých příkazů. Pokusil jsem nainstalovat tento stažený balíček: ati-driver-installer-11-5-x86.x86_64.run. Nevím jestli je to ten správný, ale jiný jsem na internetu nenašel. Instalace se ale nezdařila, protože mě to vždy hlásilo problém se znakovou sadou.
Všechny tyto problémy se asi staly, když jsem ve Fedoře 14 provedl aktualizaci softwaru. Ale jak je možné, že to nejde nějakým jednoduchým způsobem opravit. Pod Linuxem jsem měl nějaké programy, a byl jsem s nimi velmi spokojený. Nyní se k nim nedostanu a skutečně nevím už jak ten problém vyřešit. Ještě, že mám na počítači Windows XP, ale pod tím Linuxem se mě pracovalo skutečně dobře. Poraďte nějaký jednoduchý způsob jak z toho ven. Můžete mě třeba poslat E-mailem nějaký soubor, který by to pomohl vyřešit? Můj E-mail: jan.hanzi@seznam.cz. Děkuji!

Zkus ještě nainstalovat jak ti radí covex ty ovladače ati podle místní příručky. Ne pomocí driverů z oficiálních stránek (předpokládám).

Můžete mě sdělit, kde tu místní příručku vezmu? Já žádnou nemám, nebo kde se dá sehnat! Děkuji!

V hlavičce této stránky je link zvýrazněný vykřičníkem v červeném poli. Na domovské stránce www.fedora.cz nápadnějšího odkazu není. A tiše přiznávám, že mě čtení takovýchto dotazů poněkud bolí…

Já chápu, že tě takovéto dotazy bolí, ale mohu ti sdělit, že jsem v této příručce pochopitelně byl a snažil se dle ní postupovat. Snažil jsem se nainstalovat ovladač pro grafické karty ATI, ale vždy mě to napsalo, že balíček není dostupný. Snažil jsem se také stáhnout repozitáře se všemi balíčky Fedory, ale ani to nepomohlo. Chtěl jsem vědět, zda neexistuje ještě nějaké jiná příručka pro Fedoru. Takže tento problém nejde asi odstranit. Budu muset Linux odinstalovat a budu pracovat jen pod Windows XP.

Tak buď chceš pomoct, nebo “vyhrožovat” že se vrátíš na Windows. Překvapivě v tom ti tady nikdo bránit nebude. Balíček nemusí být dostupný z více důvodů:

1. nemáš přidané rpmfusion repositáře
  2. ještě nejsou pro betu(!!!) v rpmfusion ovladače ati dostupné
  3. máš přidanou špatnou verzi repositářů rpmfusion (ne pro rawhide fedoru)
  4. atd…

Takže buď se budeme konstruktivně bavit a ve volném čase nás všech, když se bude dařit a budeme spolupracovat, se nám podaří tvůj problém najít a vyřešit. Nebo si popřejeme hezký den a štěstí s Windows. Samozřejmě máš vždy možnost sáhnout po distribuci s jinou filosofií, jako je třeba Ubuntu, kde proprietární ovladače “problém” nejsou.