Fedora 14 - chrci mi ve zdroji

Zdar,
mam takovy zvlastni problem:

Kdyz spustim Fedoru 14, pockam az se nacte, v pocitaci zacne chrcet, zvuk je to velmi podobny hlasitemu seeku disku. Dela to ve Fedore 14, na stejnem disku je i Windows 7 a tam je zdroj tichy a nic to nedela. Rovnez jsem zkousel z live CD Linux Mint 10 - dela to a Kubuntu 9.10 - nedela to.

Protoze mi to nedalo spat a protoze jsem myslel, ze je to opravdu seek disku, pocitac jsem rozebral na stul a zjistil jsem, ze je to ve zdroji.

Konfigurace PC:
Gigabyte X58 UD3R
Intel i950
GF570
Asus Xonar DX
3x2GB RAM OCZ Platinum 1600
WD Black 2TB EARS (1. oddil - Win7, 2. oddil - Fedora 14 (ext3), 3. oddil data (ntfs), 4. oddil - linux swap)
DVD mechanika
Thermaltake toughpower XT 875

Necekam, ze dostanu radu, jak to vyresit, ale zajimalo by me, zda by vas nekoho nenapadl duvod, jak muze zdroj chrcet v nekterych linuxech (Fedora 14) a ve Windows 7 je naprosto OK. Zkousel jsem samozrejme v obou bez zateze jen bezici system a zatez PC 3D hrou, ale je to stejny.

Predem diky za jakykoli napad.

co ovladac nebo naky konfliktni baliky ?

Konfliktni baliky nejsou. Co myslis ovladacem?

ovladac na grafiku je mozny ze vytezuje grafarnu a tim je vetsi narok na zdroj a ten roztoci vetrak na max … jakej mas ovladac ?

Je potreba zjistit jako komponenta ve zdroji to dela, ovsem rozebirat zdroj nedoporucuju - na nekterych castech tam je 230V. Pokud vetrak, je to proste tim, ze vetrak je nejakym zpusobem ovladan - bud podle zateze nebo treba pres ACPI. At tak ci tak, vetrak “chrcet” nesmi - jak stary je ten zdroj? Starsi vetracky uz mohou mit vyjete lozisko a pri urcitych otackach se objevi vibrace. Pokud by to delal napr. kondenzator, muze to znamenat pretizeni nejake vetve.

Kazdopadne je to ale dle meho soudu spatny zdroj. Pokud neni vykonove pretizeny, nemel by se zadny zdroj projevovat jakkoli hlasite. Doporucoval bych zkusit jiny zdroj - i napr. jiny kus.

pokud mu to v nekterejch systemech slape dobre tak bych chybu ve zdroji nehledal (i kdyz clovek nikdy nevi) navic ten jeho zdroj je docela vykonej a urcite bude mit velkou rezervu

Thermaltake toughpower XT 875W :slight_smile: ma ho tam napsanej …

Ovladacema to nebude, pac to delalo i z live CD, zkusim reklamaci zdroje, jeste je 3 mesice v zaruce a kdyz to samotnym zdrojem nebude, tak se nic nedeje, akorat budu holt 3 tydny bez toho PC. Diky za odpovedi. :slight_smile: