Fedora 13 GRUB na SW RAID1

Mám asi začátečnický problém. Při instalaci Fedory jsem nakonfiguroval dva disky jako RAID1. Následně jsem chtěl nastavit GRUB tak, aby se spouštěl také z pole RAID a ne z jednoho z disků. To se ukázalo jako kámen úrazu a Fedora se nenastartuje.
Je v tom nějaký fígl? Instalátor mi tuto možnost nabídl, tak jsem měl pocit, že si s tím poradí. Mám snad ještě dodatečně editovat soubor …/etc/…/grub.conf? nebo vadí, že nemám samostatně připojen /boot k žádnému oddílu?
Děkuji!

Je to oříšek, co?
Věc jsem vyřešil následovně. Jelikož jsem na stejnou sestavu instaloval loni F12, s kteroužto instalací problém nebyl, vydal jsem se tímto směrem i tentokráte. Spustil jsem instalátor F12, disky jsem rozdělil, nastavil na nich SW RAID1, připojil adresáře a naformátoval je. Po dokončení instalace jsem spustil instalátor F13, kde jsem ponechal rozdělení disků a nastavení SW RAID1. Nově jsem jen připojil adresáře a naformátoval disky. Po instalaci systému a restartu GRUB normálně fungoval.
Měl bych k tomu ještě jednu poznámku. Instalátor se odvážně dotazoval, zda-li se má zavádět GRUB z SDA (první HDD) nebo z MD0 (první RAID). Když jsem zvolil MD0 GRUB opět nechtěl fungovat, ale při volbě SDA fungoval dobře. V diskusích jsem našel, že GRUB získal schopnost nabíhat z RAID již před nějakou dobu. U mě se mu do toho ale evidentně nechtělo :slight_smile:

Delal jsem to pred delsi dobou, ale mam pocit, ze je treba udelat na kazdem disku boot odddil a ty pak spojit jako sw raid.

K tomu tedy jednu technickou.
Před loňskou instalací F12 jsem na obou HDD vytvořil 3 oddíly jako SW RAID. Ty jsem postupně spojil do tří RAID1 oddílů, které jsem připojil na SWAP, ROOT a HOME, v tomto pořadí. Na BOOT jsem tehdy zapomněl. GRUB jsem dal na SDA (MBR) a vše fungovalo.
Nyní jsem postup zopakoval v instalátoru F13, zkusil jsem GRUB na SDA i na MD0 a i oddíl BOOT jsem nakonec přidal, a nic. Tudíž jsem se uchýlil k již zmíněnému postupu.
Říkám si, je vůbec někdo, kdo zkoušel zavádět GRUB ze SW RAID jen pomocí nastavení v instalátoru? Nebo se musí ještě něco došolíchat v terminálu? Nebo se to prostě pro jistotu nedělá a GRUB se zavádí normálně z SDA?

Ja jsem to delal z instalatoru. Teda na CentOS, ale pocitam, ze tam by to melo byt stejne. A pokud si vzpominam (4 roky zpet) tak to i fungovalo :).