Fedora 12 a postinstalacni tipy

Dobry den,
vcera jsem si instaloval novou desktop verzi x86_64bit fedory 12. Po instalaci jsem si ji podle navodu a prirucek dokonfigurovaval a narazil jsem na par zakladnich problemu.

1. INSTALACE PROPRIENTALNICH OVLADACU NVIDIA pomoci balickovaciho systemu yum. V fedore 12 je defaultne nastaven svobodny ovladac nvidia, ale ten nepodproruje vse tak dobre jak proprietalni. Z prirucky na www.fedora12.cz jsem nasel navod, ale ten bohuzel nefunguje. Obecne se da do linuxu jakekoliv distribuce nahrat driver but balickovacim systemem(pokud ho ma), nebo na hrubo pres stazeni ovladace ze stranek nvidie, prenuti do textoveho rezimu a jeho nasledne instalace. Protoze ale chci mit cisty system, tak bych radeji pouzil prvni moznost a tedy instalaci nvidie drivers with package manager yum.
  2. INSTALACE FLASH PLAYERU, tj. evrgreen dister na 64bit. Svobodny swfdec swfdec-mozilla me moc dobre nefunguje.
  3. KONFIGURACE GRUBU, tj. jak prepis obligatnich menu.lst ci grub.cfg, na svem PC mam 3 OS, Visty, Debian sid a fedoru 12. Instalator automaticky najde Visty, ale nenasel uz debian. Pri rucni konfiguraci grubu v menu.lst ci grubu.cfg jsem dodal dalsi pozoku tj. mam ho na diskovem oddile sdb2, pisi z jineho pc, proto mam misto presneho urceni jadra jen uname -r
    title debian
    root (hd1,1)
    kernel /boot/vmlinuz-‘uname -r’ ro root=/LABEL

ale bohuzel pri restartu a bootu na debianu se jiz nic nezobrazuje, pc proste vytuhne.
Diky za jakekoliv rady a tipy.

To s tim uname nemuze fungovat, protoze uname vypisuje verzi aktualniho spusteneho jadra, ale to zavadec systemu nemuze znat, protoze zadne jadro jeste nezavedl…

Co se tyce nvidia ovladace, mam ho nainstalovany a funguje mi, ale vypada to ze s tim jsou nejake problemy, takze ovladace v tuto chvili nejsou k dispozici.

ad 1) http://rpmfusion.org/Howto/nVidia … baliky jsou zatim jen v rpmfusion-testing
ad 2) existuje i repo s 64 bitovou beta verzi flash playeru … funguje docela dobre.

ad 2) navod jsem pridal do wiki

Ahoj,
diky vsem za reakce a podnety, po praci doma na ne mrknu. Nvidia ovladace tedy vyzkousim vyresit pomoci pridani testovacich repozitaru (v navodu sice je instalace nvidia ovladacu, ale je to navod prevzaty z f11, v f12ce to tak uz neni, po instalaci daneho baliku je porad k dispozici jen svobodny ovladac pro nvidia karty, take uz se pro me bohuzel nevyskytuje soubor /etc/X11/xorg.conf, kde se dalo vse v jednom pekne upravit…:frowning: ), jinak problem s 64bit flash vyresim doma snad vyresim take. Jen problem s Grubem bych chtel uvet na spravnou miru, v puvodnim prispevku pisu, ze nejsem na svem home pc, a proto si nepamatuji presne nazev jadra debianu sidu, tudiz jsem napsal misto pevneho nazvu uname -r, ale samozrejme v grubu mam ve skutecnosti presny nazev jadra nachazejiciho se v /boot/ adresari na rootovskem oddilu disku. Jeste dalsi upresneni se pak tyka dalsich upresnujicich parametru nacteneho jadra, kde mam ro root=LABEL=/ . Presto me system z grubu nenacita.
S pozdravem jura
PS. jsem rad, ze to tu zije :slight_smile:

Chtelo by to abys ty problemy trochu oddelil a popsal zvlast, takle pate pres devate se v tom spatne vyzna. Pokud mas root pomoci LABEL, je mozne ze mas timto LABEL oznaceno vicero disku (Fedora to drive pouzivala taky) a tak tezko rict co zavadec nahraje.

Pokud na poskytnes treba vypis “fdisk -l”, obsah grub.conf a “for d in /dev/sda*; do tune2fs -l $d | grep name; done” budeme mit od ceho se odrazit k bodu 3)