Fedora 12 a nvidia quadro nvs 140m

Ahoj,
mam notebook Lenovo R61.
Mohl by někdo popsat postup instalace driveru pro tuto grafickou kartu, nejde 3desktop.

Jadro mam: 2.6.31.5-127.fc12.i686.PAE

[root@pao01ja OndyBoom]# lspci | grep -i nvidia
01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation Quadro NVS 140M (rev a1)

root@pao01ja OndyBoom]# glxinfo | grep -i render
direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: Software Rasterizer

Nerad bych si to pokazil.

Predem dekuji za odpoved.

Ovladac zatim neni k sipoziti. Jinak viz prirucka.

Tak jsem se nakonec k Fedore 12 64 bit vratil, ale pri instalaci GK jsem postupoval dle tohoto clanku http://fozzolog.fozzilinymoo.org/tech/2009/12/tricks-to-getting-fedora-12-and-rpmfusion-kmod-nvidia-playing-nice.html.

Akce se nezdarila:

Tento prikaz nvidia-system-config enable neprobehl. Ale to mozna byla chyba, presto jsem pokracoval.

Udelal jsem vse jak popsane v clanku. System nenabehne u nejaktualnisiho jadra ani do Runlevelu 3.
Mam tam nastesti jeste jadro starsi, alespon diky nemu se dostanu do prikazove radky. Ale pokud spustim v Runlevelu 5, obrazovka je rozsypany caj.

Duvod instalace jinych ovladacu byl ze videa se nezobrazovali korektne. A CPU se T8100 se obe jadra byly na 100% vytizeni.

Predem diky za rady, popr. napiste jake informace budou potreba, abychom to opravili.

Takže pokud to chápu (neznám tu grafickou kartu co máš, jestli to je tedy nějaká notebookovka), tak by měla fungovat normálně s ovladači z rpmfusion a na těch stránkách co odkazuješ o tom i píše, v místní příručce ten návod je taky a vzhledem k tomu, že mám nVidii jak doma tak v práci tak vím, že funguje bez problému, zkoušel si jít krásně krok po kroku podle místní příručky? Jelikož jsem hlava děravá, tak to tak dělám a fakt ta instalace funguje.

Ted jsem hledal dalsi reseni, zkusim dle prirucky pak nainstalovat kmod-nvidia-96xx. Nasel jsem na http://www.thinkwiki.org/wiki/NVidia_Quadro_NVS_140m ze by to melo fungovat. Tak pak se ozvu, jak jsem dopadl.

Ovladac rady 96xx je pro ZASTARALA zarizeni. Podle te thinkwiki stranky musis pouzit normalni radu

“Support for Quadro NVS 140M has been introduced in the NVIDIA Linux unified driver version 100.14.09 (released on 8 June 2007).”

Na strankach nvidie samotne se po vybrani teto karty oznaci jako platny ovladac rady 193
Jinak nvidia ma v soucastnosti 4 “vetve” ovladacu

Latest Version: 195.36.24
Latest Legacy GPU version (71.86.xx series): 71.86.13
Latest Legacy GPU version (96.43.xx series): 96.43.16
Latest Legacy GPU version (173.14.xx series): 173.14.25

Ve fedore je 96xx, 173xx, a 195xx. Instalovat je muzes proste jen yum install kmod-nvidia-173xx nebo 96xx. K tomu musis mit odpovidajici verzi xorg-x11-drv-nvidia. Nic vic neni obvykle potreba delat.

Diky,
povedlo se odstranit prloblem s GK. Naistaloval jsem Latest Legacy GPU version (173.14.xx series): 173.14.25

Nelze prepinat mezi lcd na notebooku a externi monitor pomoci klavesy FN a F7. Podarilo se mi to rucne prepnout pomoci nVidia Display Settings.