Fedora 11 + VirtualBox + nVidia

Zdravím, zkoušel jsem F11 (Live-KDE) ve Virtualboxu na XP, live poté nainstaloval na virtuální HDD, nastavil, nainst. přídavky pro hosta (vše chodilo) a pak mě napadlo, že zkusím nainstalovat ovladače pro nvidii, jestli se mi nepovede rozjet 3d akcelerace. Postupoval jsem podle http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-nvidia.html#nvidia_rpmfusion . Po restartu už to ale nenajelo. Mám na výběr kernel 2.6.29.4 a .5, když odmažu parametr quiet, dozvím se u .4, že nenašel modul nvidia.ko a tudíž driver nebude použit. Bootoje to dál a skončí na eth0: link up, 100Mbps, full-duplex. U .5 je nějaká chyba v functions, nenajedou přídavky pro hosta a skončí to pod Spouštím atd: [ OK ]
Dá se to nějak zachránit? Samozřejmě to můžu přeinstalovat, nic v tom nemám, ale chci se v tom povrtat, zjistit možnosti co s tím, kdyby mě to jednou potkalo naostro. Nemůžu se ale dostat k nějakému příkazovému řádku. V obou případech systém i když vypadá seklý reaguje na signál k vypnutí, normálně se řádně ukončí, nemusím to ukončit “natvrdo”.

Pokud jsem to cele sparvne pochopil tak problem je v tom, ze virtualbox temer 100%(nemam virtualbox) nepouziva grafickou kartu nvidie pro simulaci HW. To ze mas na svem kompu nvidii neznamena, ze virtualizovcany pocitac nvidii bude pouzivat (to same plati o dalsim HW).

Pokud se chces dostat do prikazove radky tak ctrl + alt + F2 (na F1 jsou X). prihlasit jako root a dat yum remove kmod-nvidia a restart.

Pripadne nastartovat do single user mode zmenou parametru zavadece. Lepsi nez mjmwired je nase prirucka.

@slune: 3d mi nejelo, i když ve virtualboxu bylo zaškrtnuto “povolit 3d akceleraci”, takže jsem si myslel, že virtualbox umí tomu systému tu nvidii nějak zprostředkovat a snažil se tam narvat ovladač. Ale asi to byla blbost :slight_smile: Další chyba byla, že podle příručky ( http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:hardware&s[]=kmod&s[]=nvidia#instalace_ovladace_graficke_karty_nvidia ) F11 používá jádro s PAE, v tom návodu to nebylo, takže jsem dal nePAE driver. Teď ale koukám, že PAE kernel nemám, takže to bylo dobře. ctrl + alt + f2 nefungovalo, protože jak jsem psal, nedojede mi boot, zastaví se to někde “v půlce”.

@covex: single user mode funguje (nevěděl jsem o této možnosti), po X pokusech něco odinstalovat (házelo mi to chyby) a pár pokusech, která záloha xorg.conf najede s jakým jádrem se mi to konečně povedlo rozjet :wink:

Příručka je opravdu dobrá, přelouskám jí celou, dík oběma za rady.

K té akceleraci v hostovaném systému: instalace ovladačů grafické karty do hostovaného systému nemá cenu, nefunguje to takhle. Akcelerace funguje po povolení 3D v nastavení hostovaného systému a doinstalování přídavků pro hosta. Problém ovšem je takový, že věci jako 3D plocha, pokud mám zatím dost dobře ověřeno, funguje bezproblémově pouze v Ubuntu a pouze v GNOME. Ve Fedoře to hodí bílou obrazovku, v Mandrivě se to stále tváří, že efekty plochy nejsou povoleny (kwin) apod… Takže na vykoušení si Compizu pouze Ubuntu a to možná jen těch základních efektů.

Aha, proto… Mám dojem, že když jsem zkoušel Ubuntu, že mi to jelo, takže to by odpovídalo tomu, co píšete. Že v F11/KDE bude moje snaha marná jsem neměl tušení. Nešlo mi ani tak o vyzkoušení efektů, už jsem je viděl, chtěl jsem to uchodit z principu.