Fedora 11 - pár problémů a u některých řešení

nastavení tisku - system-config-printer zatím raději ne

  • Pokud se budete pouštět do komplikovanějšího nastavení tisku, tak raději na system-config-printer zapomeňte. Nervy vám ušetří nastavení přes http - http://127.0.0.1:631/.

síťový tisk - máte v logu na tiskovém serveru, že root nemá oprávnění tisknout ?

  • Tahle věc mně zabrala jedno odpoledne. Zřejmě ji ale způsoboval instalovaný turboprint. Pokud se to ještě někomu objeví, dodám patchnutý cups, který má inkriminovanou kontrolu vypnutou.

dvd mechanika - taky se vám automaticky zavře hned po vysunutí média ?

  • Stáhněte poslední verzi udev odsud: http://koji.fedoraproject.org/koji/buildinfo?buildID=112282. Je zapotřebí udev, libudev0 a libvolume_id. Pak ještě v souboru /lib/udev/60-persistent-storage.rules nahraďte ENV{ID_CDROM_MEDIA} za ENV{ID_CDROM_MEDIA_TRACK_COUNT}. Pokud máte ještě pořád disketovou mechaniku, doporučuji ji navíc v biosu zakázat. Ten nový udev s ní dělá děsné věci.

sdílení souborů pomocí NFS - přerušuje se vám přenos souborů ?

gnome a nautilus-search-tool + nautilus-sendto - letitý evergreen

vmware - tak ten bez pomoci zatím nepojede

vzhled prostředí - alespoň trošku slušné fonty

regulace otáček ventilátoru - tak tohle taky nepoběží

  • Pokud používáte sensors-detect a fancontrol, pak vám to asi nic regulovat nebude, jelikož se nepodaří zavést potřebné moduly. Vyřeší to parametr kernelu (zadaný v grubu) acpi_enforce_resources=lax.

udev a spol. není nutné stahovat z koji. Už jsou v updates-testing. Ještě bych to doplnil o DeviceKit-disks-004-4, který řeší tu disketovou mechaniku.

Dotaz na JX: Liší se nějak tvůj freetype od freetype-freeworld z rpm-fusion?

Předpokládám že neliší. Jde jen o překlad se zapnutýma těma dvěma vychytávkama (bytecode_interpreter a subpixel_rendering). Ale cairo a libXft obsahuje navíc po jednom patchi od ubunťáků, který písmo hezky zvýrazní a vyhladí.