FC6 a SII3114 - nelze nainstalovat

Zdravim všechny, chci instalovat FC6. Mama na řadiči Silicon Image 3114 disk a DVD-RW, na řadiči na desce mam ještě jeden disk (VIA VT8237). Sice nabootuje, ale po “loading vmlinuz…” to zatuhne a nefunguje nic. Když připojim disk na řadič na desce, tak to běží, ale přes IDE mechaniku, kterou momentálně nemam. Neví někdo, co s tim? Nejde to, ani když mam všechny disky na 3114, na desce zase nefunguje DVD-RW.

Ne ze bych z toho byl nejaky moudry, ale podpora pro sil3114 alias jakysi omicron se dostala do jadra stabilne az po vydani FC6 ci tak neco. Nechcete zkusit radsi F7? Nebo na radici na desce nainstalujte vsechny aktualizace FC6.

Hm, stáhl jsem si F7 Live, a ani toto nejede. Jinak desku mam Epox 8KRAI s čipem VIA KT600.

A priznaky jsou stejne nebo jine?

Stejné

Hm, ja mam na desce tak Sil3114 ale nepouzivam ho, prave proto ze s nim byly problemy. Leda jeste zkusit nejak zmenit mod v biosu, jinak nevim.

Já mam SiI3114 jako přídavnou kartu, protože s deskou mi nechtěla spolupracovat DVD mechanika. Buď se to při detekci zaseklo, anebo zase nešlo bootovat. Prostě v bootmenu při startu nebyla vidět. Tak jsem koupil ten řadič, bootovat z CD/DVD již lze. Podporu v linuxu jsem předpokládal (modul sata-sil). Nechodí mi žádná distro, všechny dělají to samé, ale jednou jsem rozběhal debiana, taky se mu ale moc nechtělo. Já chci spíše Fedoru.

Ja bych vam rad pomohl, ale netusim jak. Zkousel jste vypnout interni radic na desce v BIOSu? Pokud ale s deskou nespolupracuje mechanika, je to krajne divne. To nebyva moc bezne - CD/DVD mechaniky byvaji standarni IDE. I kdyz nedavno tu nekdo psal ze ma problemy s Plextorem.

Mechaniku mam LiteOn SH-16A7S, jede přes SATA. Když zapnu řadič na desce v režimu IDE, tak se to zastaví při detekci, když ho přepnu na RAID, tak funguje, ale nelze z ní bootovat. Proto mam ten řadič SiI3114, aby to fungovalo. Pokud na něm necham jenom tu mechaniku a oba disky dam na desku (oba jsou SATA), tak nebootujou. Linux ale nainstalovat jde, ale k čemu to je, když do něj pak nenabootuju? Řadič jsem zkoušel i v jiném PC bez SATA, ale taky to nejde. Prostě jsem bezradnej, přitom linux má ovladače (sata_sil) v jádře. To je fakt divný.

No podle me to je teda spis tou mechanikou - nebo vubec nejaka nezdrava HW kombinace. Priznam se ze SATA DVD mechaniku jsem este nevidel.

Chapu to dobre, ze vam tam jde nainstalovat Fedora - tzn. Fedora z CD se vam pusti, ale Fedora z disku se kousne?

Chápete to částečně dobře. Fedora z disku hlásí Kernel Panic - Not syncing, či něco podobnýho, fedora z CD udělá loading vmlinuz…, napíše Ready. a kousne se. SATA vypalovačku mi asi nepodporuje řadič na desce, tak jsem splašil SATA řadič s tímto čipem. Jinak tohle, co jsem popisoval nedělá jenom Fedora, ale všechny distribuce, co mi prošly rukama (Mandriva, Debian, Arch, Linspire, Ubuntu a další).
Mám sestavu: MB Epox EP-8KRAI (VIA KT600+8237), procesor AMD Sempron 2400+, 512MB RAM DDR400, ATI Radeon 9600 128M, HDD Seagate ST3320620AS 320GB SATA II, DVD-RAM LiteOn SH-16A7S rovněž SATA.

V to pripade to mi asi nevyresime. To bude chyba v kernelu. SATA vypalovacky jsou asi ponekud novejsi a nikdo to este poradne netestoval. Ja zatim vsude pouzivam IDE a v podstate bez problemu. Muzete to zkusit nahlasit jako chybu, jinak jedine reseni je asi splasit starsi IDE mechaniku.

Problem je popsan v teto chybe: https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=239585
Lze ho obejit tak, ze se pri startu z CD drzi SHIFT a pote se do promptu ISOLINUX zada primo kernel.