FC5 Správce oken + Instalace ATI ovladačů

Čus!Mám problém, nenaběhne mi správce ovladačůuž po přihlášení do systému se mi to hryzne a musim dobu čekat než se mi načte plocha a pak když spustim jaký koli okno tak nijak nelze ovládat! Tohle se stalo po instalaci orig. ATI ovladačů (mam X700 v notebooku)! Insatalace z livna.org mi nešla, nebo jsem to dělal špatně tak jsem skusil nainsatlit ty orig. a nic! Ani nejde spustit to Ati ovladaci prostředí a system stale používá ovladač VESA! Pls poraďte! Teprv začínam !

Ještě jak se dostanu z texového( ctrl + F1) prostředí zpět do grafického?
THX

Spravit to musite z textoveho prostredi rucni editaci /etc/X11/xorg.conf. Z driver “vesa” nebo driver “fglrx” to zmente na driver “ati”. Snad to pujde aspon trochu normalne.

Zpet do grafiky se dostanete Alt+F7.

No tak jsem to skusil a už se mi nezobrazí po bootu vůbec nic!

Tak nastartujte do textoveho rozrani init 3 (je to tu na foru popsano nekolikrat). Pak si s tim muzete hrat dal. Pokud vam ale nejde ani vesa, ani fglrx ani ati tak uz fakt nevim - asi bych ten HW reklamoval. :slight_smile:

:smiley: Když mám nastavenou Vesu tak se mi alespoň zobrazí plocha, ale beztak neběří Správce oken, toho bych vcelku rad nastartoval, a na rozlišení nebo grafiku nemůžu ani sáhnout, aby se mi po restartu vůbec něco zobrazilo!

To je mi lito, ale nevim jak pomoct. Bud ste neco nakonfiguroval tak, ze uz je to “rozkonfigurovane”, nebo si Fedora s tim hardwarem nerozumi.

Pokud prepnete system aby startoval do textoveho rozhranni, pak muzete zkouset grafiku startovat pomoci startx a zkouset ruzne konfigurace aniz byste musel porad restartovat.

Co bych zkusil ja, je dat ovladace frame bufferu do blacklistu… (viz forum).

Nainstaloval jsem si tyto ovladace také na můj HP nx6125 a měl jsem naprosto stejný problém, tak jsem je zase odinstaloval pomocí “sh ./fglrx-uninstall.sh”, jak se píše na http://www2.ati.com/drivers/linux/linux_8.29.6-inst.html.
Chtěl bych ale zprovoznit dual head a vyšší rozlišení než 1024x768, což se mi se standardními ovladači nedaří, nevěděl by někdo, které ovladače použít? Je tam ATI Mobility Radeon X300.