FC5 a SIM

Nemate nekdo SIM-IM pro Fedoru. Nainstaloval jsem si pokusne FC5 a bohuzel nemuzu najit vyhovujiciho klienta na ICQ. Byl mi doporucen SIM ale od zkusenejsich uzivatelu. A ja si bohuzel nedokazu poradit s balicky dostupnymi na http://sim-im.org a zde jsem nic blizsiho nenasel mimo prispevku clena covex ktery psal, ze si ho zkompiloval, coz bohuzel jeste neumim. Predem dekuji za rady.

Kompilace:
stáhneš zdrojáky a rozbalíš do <nějakého_adresáře>
zapneš konzoli a zadáš “cd <nějaký_adresář>” tím ses tam přepnul
napíšeš “./autoconfig” a ono to bude něco vypisovat
napíšeš “make” a ono se to zkompiluje
napíše “su” a zadáš heslo roota, stane se z tebe root
napíšeš “make install” a sim se nainstaluje

ale bacha mě kompilace trvala několik desítek minut, tak se nelekni.
kuba

Diky…vyzkousim a dam vedet.

vypisuje je to tohle
bash: ./autoconfig: neni souborem ani adresarem

pro doplneni stahnul jsem si
SIM-IM 0.9.4 RC2 sources

Možná místo ./autoconfig zkuste ./configure

Místo SIMu ale raději používejte GAIM. SIM dost mrší komunikaci.

Petr

Pravdepodobne nemas nainstalovany vyvojove nastroje - v Pirutu zvol doinstalovat sekci Vyvojove nastroje.

Jinak ja jsem normalne stahl a nainstaloval do FC5 rpm
sim-0.9.3-2.fdr10.i386.rpm
akorat nevim kde jsem ho nasel.:slight_smile:

Mozna tady:
http://sim-icq.sourceforge.net/download.shtml

Příspěvek byl upraven (09-06-06 10:43)

covex: jo to bude asi ten problem. Jinak nekde jsem ho taky nasel, ale chybeli nejaky zavislosti. Konkretne jsme mel novejsi lib*.
Jdu naistalovat ty vyvojove nastroje.
Diky

No tak jsem doinstaloval nejaky ty vyvojovy nastroje,ale stejne to nefunguje, Ktery presne mam nainstalovat? Pouzivam Gnome, tak i ty pro Gnome?

Tak mi to vypisuje:
[root@holly sim-0.9.4]# ./autoconfig
bash: ./autoconfig: neni souborem ani adresarem
[root@holly sim-0.9.4]# ./configure
bash: ./configure: /bin/sh: bad interpreter: Pristup odmitnut

Jinak dekuji za rady, treba nekdy dospeju k tomu, ze to zvladnu. Zatim si s tim nevim vubec rady.

Tech lib* muze byt hrozne moc. ZKousel si to rpm instalovat pomoci
yum localinstall sim*.rpm ?

Musis nainstalovat celou sekci Vyvoj/Vyvojove nastroje, pravdepodobe i Vyvoj/Vyvojovy software X, a asi i Knihovny pro vyvoj. ./autoconf je soucasti baliku automake, ktery je ve Vyvoj/Vyvojove nastroje/automake*.

Vsem moc dekuji za rady, kdyz uz jsem to rozbehl (pomoci popisu, co byl napsan v souboru README a INSTALL), tak jsem zjistil, ze SIM po me chce KDE prostredi. A jelikoz pouzivam GNOME, tak je to vyreseno.