F7 a nefunkční VLC

Nainstaloval jsem VLC z Livna repozitáře a né a né ho spustit. Při spuštění mi je vypsáno pouze toto:

VLC media player 0.8.6b Janus
Remote control interface initialized. Type `help’ for help.

Při ukončení pak:
signal 2 received, terminating vlc - do it again in case it gets stuck
status change: ( stop state: 0 )
status change: ( quit )

Můžete mi prosím někdo poradit?
Spouštěno na PM (i686) s jádrem 2.6.21-1.3194.fc7

Edit:
Mno tak jsem zrovna zjistil, že mi jde spustit VLC když poklikám přímo na některý video soubor (.avi, .wmv …). Otevře se ovšem pouze okno s videem bez ovládacích panelů.

A fakt se pousti VLC a ne treba totem? (Zjistis v bezicich procesech.)

v procesech je vidět wxvlc, který tam vysí i po zavření okna se spuštěným videem

VLC je podobne jako MPlayer ve verzich s GUI a bez GUI. Asi mate tu druhou verzi.

Mno jelikož jsem nainstaloval verzi, která se nachází v repozitářích, předpokládám, že v sobě GUI mít bude. Otázka proč se VLC nezapíná spolu s GUI. V manuálu jsem nic nenašel :frowning:

Pokud vam bezi nejaky proces *vlc tak je mozne, ze uz se pak zadne dalsi vlc nepusti. Proc zustava ten proces viset to nevim. faktem je ze wxvlc a svlc jsou jen symbolicke odkazy na vlc. Zda to ma nejaky vyznam nevim. Zabijte procesy *vlc a pak zkuste pustit prikaz vlc normalne z terminalu jesli se dozvime neco zajimaveho.

To mě napadlo jako první killnout všechny procesy vlc a zkusit je spustit. Bohužel nic.

Mám ale další problém. Zkusil jsem hibernaci, které u mě dříve fungovala a zjistil, že teď ne :slight_smile: To není takovej problém. Problém je, že když teď nabootuji ať na můj účet nebo na roota, vídím v případě mojeho účtu jen plochu a kurzor, v případě roota plochu, kurzor a 2 gnome panely, na kterých ovšem nejsou žídné ikonky.

Mohu poprosit kde hledat chybu?

guzii>
neinstaloval si ted nekdy jiny ovladace nebo neskousel si nejakym zpusobem rozjet 3D akceleraci (jestli ti nejela) ???

Měl jsem to napsat hned…konfigurace:

IBM T41:
VGA R7500m
CPU PM 1,6GHz
RAM 2x512/333

zbytek asi nebude potřeba :slight_smile:

Používám beryl. Ten mi jel ovšem odjakživa bez problémů. Navíc ho zapínám manuálně, né hned po startu.

Na účtu roota jsem nešáhl na nic kromě zapnutý systémových zvuků.

Tuhle chybu nekdo reportoval v rawhide - vyvojovych verzich Fedory, ale ne v F7… a co s tim to netusim. Urcite zkontroluj co se aktualizovalo - staci nastartovat jen do konzole, pripadne zkus zalozit noveho uzivatele (useradd) pokud to bude delat i pod nim. Pokud ne, je problem v konfiguraci gnome ulozene v domovskych adresarich. Jinak bych ti jako docasne reseni doporucil pouzivat KDE nebo Xfce misto gnome.

Mno tak vážně netuším čím to je … aktuálně jsem asi 6x restartoval pc a ejhle nabootoval jsem opět do svého účtu a vše funguje.

HW změna na pc není žádná a do konfigurace jsem nešahal.

heh tak to taky nevím možná to bylo instalací nějakého balíku
to se mi v ubuntu taky parkrát stalo …

Mno já během těch 6ti restartů ale opravdu nic nezměnil. Vypl jsem notíka, 3x ho restartoval, pak napsal sem, odjel do Tesca, dojel z Tesca, zkusil 2x roota a pak sebe a ejhle jsem v systému.

Kde bych mohl najít nějaký log informující mě o GUI?

Jedine zajimave logy jsou messages a Xorg.*.log ve /var/log. O problemech se startovanim GUI ale zrejme zaznam nenajdete (muze byt videt v konzoli kdyz pustite startx misto rovnou startovat do grafiky), neco by se dalo najit v ~/.xsession-errors ale protoze to byla spis chyba gnome tak bych ani tam nic zajimaveho nehledal. Skutecne se ti nenainstalovali nejake aktualizace (/var/log/yum.log)?

Nějaké aktualizace jsem instaloval. Běhalo to s nima ale několik kompletních restartů. I tak by to ovšem neřešilo to, že jednou systém naběhne a jednou ne, ne?

Btw. jak downgradovat updatovanou verzi?

Downgraduje se mnohem hur nez update…:slight_smile: Radsi bych to nedelal.

K tomu downgradu Vám ddoporučím jen reinstall … Já to tak dělám vždycky …
Zálohuju data a z live cd,nebo z nějakého media to reinstaluju je to lepší a bez rpoblémů :wink:

Potřebuju teď pc na zkoušku. VLC je pro mě důležitý z důvodu relaxace - sleduji přes něj streamovanou tv po cesnetu. Bohužel jsem nenašel jiný přehrávač, kterej by se chytal :slight_smile:

Btw. reinstal bude určitě nutnej, ale downgradovat budu až na FC6 :confused:

Ja teda nevim co s tema systemama vyvadite. Ja sem v zivote Linux nepreinstaloval. Pokud jde o downgrade jednotlivych baliku tak to jde udelat tak ze se rucne stahnou a pomoci “rpm -Uvh --oldpackage” nainstalujou. Donwngradovat verzi lze ale skutecne jedine reinstalaci. Na to ale nastesti nikdy nedoslo. Lepsi je problemy najit a nahlasit.:slight_smile:

Já systém používám nebo spíš snažím se ho používat :slight_smile:

Aktualizace instaluju z toho důvodu, že většinou něco opravujou :slight_smile:

Btw. naintaloval jsem několik posledních aktualizací gtk+ a gnome již nabíhá v pořádku. Každopádně mi stále zlobí systémové zvuky, které jednou jdou a pak opět ne.

VLC jsem již vzdal, opravdu nevím kde může být problém.