F24 - Padanie Gnoome software

Ahojte,

Stretavate sa niekto s neocakavanymi poadmi gnome software ?

Dochadza k tomu v dvoch pripadoch

1. pri nalogovani do F24
  2. po spusteni gnome software (cca po 1-2 minutach aplikacia padne s chybou)

Tento problem som reportoval okolo 30.3 a stale to pretrvava - aj na aktualnej verzii F24 a Gnome shell, tak som to dnes znovu raise-ol …

url na bugzilla : https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1334293

Deje sa to tiez niekomu, alebo zas len ojedinely problem ? :slight_smile:
Nechce sa mi velmi verit, ze si to dosial nikto nevsimol a nereportovat …

vdaka

Marek

Mně osobně se to neděje. Na ABRTu se můžeš podívat, kolikrát to zatím uživatelům na F24 spadlo, těch pádů je tam reportovaných 44, což není mnoho, takže to bude spíše ojedinělý problém. Podle toho zpráceného backtrasu to vypadá na nějaký problém při ověřování podpisů balíčků.

zaujimave je to, ze ze sa mi to deje na 24ke uz od alfa verzie az doteraz a netusim v com je problem.
Skusil som aj reinstall.

Napada mi jedina moznost a to ta, ze ci to nerobi bud Google Chrome repo (najpravdepodobnejsie), alebo rpmfusion rawhide repo.
Skusim asi cistu instalaciu z posledneho image a postupne budem pridavata repozitare

takze problem som nasiel v kombinacii Chrome Repo s F24 pre-release.
Nakoniec som predmetne bugy uzavrel na bugzille ako notabug …

Podle mne by to stejně nemělo padat. Buď ignorovat nebo informovat, ale určo nepadnout na tlamu.

Dovolim si souhlasit s creepem - bug to je tak jako tak. Spravce software ti nemuze padat proto, ze je nejake chyba v podpisu baliku z nejake pridaneho repa…

Dnes som urobil radsej clean install z netinst a problem sa prejavuje ihned po prvom spusteni, resp.po prihlaseni do GNOME- ziadne externe repa som nepridaval.,

Takisto to nastava, ked sa manualne spusti Gnome Software - chvilku to sroti, ale nakoniec padne bez akejkolvek hlasky, len zaznam je v ABRT

Skusil som to aj na inom notase a desktope, tie iste problemy, tie iste sympotmy …
Za posledne 2 roky je to s fedorou horsie od verzie k verzii …a to uz vidim, ako to dopadne s novym kompozitorom, bude sa zas riesit to co sa riesilo pred 10 rokmi (mys sa seka, dual head monitor funguje ad-hoc, nenacitavanie .profile) …

Predmetny bug som znovu otvoril - zmenil status na NEW, ale predpokladam, ze na zaklade retrace sa nikto tym nebude zaoberat, kedze povodny bug od 30.3 nikto neriesi vid. https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1322258

No zatial to necham otvorene, uvidime, ked bude F24 stable uvolnena ci to bude robit aj po upgrade.

Som pozitivista, budem dufat a verit, ze sa to neobjavi …:slight_smile:

Richard Hughes na to nekašle, jenom toho má hrozně moc. Pokud ho na ten bug chceš upozornit na přímo nebo to s ním probrat, tak se vyskytuje na gimp.net IRC kanálu třeba v místnosti #fedora-desktop pod přezdívkou hughsie. Případně dalším vývojářem g-s je Kalev Lember (kalev).

Ahojte,

tak som nainstaloval nanovo F24 final a problem s Gnome software pretrvava. Prejavuje sa to identicky - tzn ci uz manualne/automaticke spustenie gnome software padne po cca 30 sekundach bez akejkolvek hlasky. Ked to soustim cez term, ziadne hlasenie nic …
v logoch nic …

Fedora retrace indikuje dost rozsiahly problem … https://retrace.fedoraproject.org/faf/reports/1074559/

Podarilo sa mi to obicyklovat dvojma sposobmi (oba chirurugickym sposobom) - bud zablokovat service cez systemd, alebo odinstalovat gnome software (co je pre mna cistejsie riesene, kedze tu nadstavbu aj tak nepouizvam)

Netusite niekto, co je zhnite v tom gnome ? Problem som uz reportoval od prvej beta verzie - a riesenie klasicke - nijake…

Takze po odinstalovani vsetkeho nepotrebneho GNOME bloatware-u (maps, weather, boxes, totem, rhythmbox, evolution, software) to skoncilo po restarte tak, ze fedora ani nenabootovala. Uplne uzasne riesene zavislosti - pripomina mi to presne Fedora Core 3, ked prisiel PackageKit a odinstalovanim jednej sucasti odobral aj ine system shared depencies.,…

v kazdom pripade … koncim, kedze vyvojovy cyklus tejto distribucie za posledne roky je ako neriadena strela a motom distribucie je rozbit to co fungovalo a znefunkcnit to co fungorvalo

zatvaram aj tento thread, a aj predmetne bugy, kedze sa s nimi uz takmer 1/4 roka nic nerobi …