F20 Gnome - default zvuk

Zdar komunito,

předem se omlouvám, je to triviální podle mě, ale nenašel jsem nikde na netu podobný vlákno, tak třeba se to bude hodit i dalším s podobným problémem.

Po každém zapnutí ntb mám defaultně nastaveno, že zvuk jde do HDMI (rozšířený monitor) a nikoliv přes jacka do repro, nebo repra ntb… už jsem to přenastavoval Xkrát a žádná změna, hádám, že chybí nějaké potvrzení pro změnu, jinak si nedokážu vysvětlit, proč po každém startu hraje monitor :smiley: :frowning:

Kdyby někdo věděl jak to přenastavit třeba i v terminálu, budu rád. S tímto problémem jsem se setkal poprvé, dokonce i u konkurenčních distribucí nejnovějšího Gnome mi to klapalo jak jsem potřeboval, tak asi hádám, že to bude chyba v distribuci Fedory a přechodu na novější Gnome a možná je to chyba mezi mou klávesnicí a židlí :smiley:

…nakonec jsem se dostal na ENG fórum a tam to řešilo dost lidí a je to prostě bug F20, kterej se i reportoval dál, takže asi hádám, že nějaké blízké aktualizace to snad odstraní ^^

…dá se to eventuálně přenastavit třeba v pavucontrol a podobných dodatečných nastaveních, pro ty koho to fakt otravuje, stejně jako mě :smiley: