F13 nepamata nastavenie

po niekolkych pokusoch instalacii F13 kedy konecne prestala padat… na HDD je format a len linux, sa mi konecne podarilo uz aj rozbehat veci co som potreboval, avsak vysla nejaka chyba o “…daemon…” a odvtedy mam pocit akokeby si vsetko co nastavim nepamatalo… naprd dalsi HDD stale zmizne z plochy, klavesnicu mam USA a SK qwerty a stale mi dohodi dalsiu SK a poprehadzuje, uz ma to zlosti, viete co s tym ?

Ne, protoze na zaklade tohoto naproso nekonkretniho popisu nelze zjistit vubec nic. Kazdopadne to co pises neni normalni chovani - pouhou preinstalaci se chovani Fedory tezko zmeni, pokud neprovedes pri instalaci nejake zmeny ty jako uzivatel. Chyb “o demonech” muze byt asi milion. Jaky zpusob instalace si delal?

no, robil som instalaciu z DVD fedora13 x64, kedze nebootovalo tak som dal zavadzac inak a potom presupol cd pri kontrole diskov co robi hned na zaciatku… skontrolovalo, ok, dal som, format c:\ a instalacia… ponahadzoval som si programy, ovladace a podobne…

teraz zakazdym ked spustim nevidim na ploche stale disk d:\ ktory mam ako samostany dalsi hdd v PC, stale musim otvorit a dat heslo root, taktiez mam klavesnicu SK qverty a USA a zakazdym sa mi prida aj SK co ma pekne stve uz… a este jedna vec, je mozne zrusit nejak to aby sa netrebalo na zaciatku prihlasovat? pretoze je mi to nanic, raz som tam dal nejak presrusit helso ale potom som sa nevedel uz uplne vobec prihlasit, bolo len other a nic ine :slight_smile:

nikto mi nepomoze s tym HDD ???

navyse podla prirucky nastavujem aby sa system sam prihlasil, no nic sa nedeje :slight_smile:

Je mi lito, ale ten popis je opravdu problem je necitelny.
Jak presne si postupoval podle prirucky a co ti to psalo? Co si pridal do konfiguracniho souboru?

OK, poviem to este raz.

Teda sa prihalsim do systemu, nabehne mi pracovne prostredie (plocha), mam tam ikony len tento pocitac, domovsky priecinok a kos. Chcem aby som tam mal i HDD, mam totiz fyzicky v skrini pocitaca 2xhdd, jeden Samsung 500Gb, druhy Maxtor 250Gb, na 500vke mam instalovanu fedoru13 x64, na 250tke mam ostatne veci, ak chcem vidiet obsah 250tky musim zakazdym davat root heslo, ide o to ze nechcem aby zakazdym prihlasenim do systemu fedory som daval to root heslo. Na hdd som neinstaloval nic, ziadne repozitare, nic som neupravoval, len chcem mat proste tu ikonu na ploche hned po starte systemu a bez toho overovania root heslom. Dufam, ze teraz ma chapes. dik

Ano, ted uz to chapu, preci jen cele vety a velka pismena delaji divy. Otazkou zustava jak ti pomoci. Duvodu a zpusobu reseni muze byt vicero, jen si nejsem jist, ktery je ve tvych moznostech.

V zasade staci pridat radek pro tento disk do /etc/fstab, ovsem tezko rict jaky, kdyz zname jen obecne ze mas dva disky. (Treba takovy prikaz “fdisk -l” a vypis “mount” po tom co ten disk pripojis by nam umoznil ti dat presnejsi radu.) Dalsi problem bude s tim, ze pak sice disk bude pripojeny, ale nebudes mit tu strasne nutnou ikonku na plose.

Pak muzes taky zkusit nainstalovat utilitku ntfs-config a neco tam zaklikat.