F12 příliš velký SWAP

Ještě jedna věc mě trápí v souvislosti s instalací Fedory 12. Jak jsem již zmínil v předešlém tématu, při instalaci jsem postupoval podle toho, co jsem si pamatoval, jelikož jsem nemě k dispozici nápovědu. Udělal jsem několik chyb a doufám, že byly banální.
Jako první oddíl jsem vytvořil oddíl odkládací - swap. Co ďas nechtěl vymezil jsem ho o jednu nulu větší. Místo 1000 jsem zadal 10000 tedy 10 GB. V návodu se vysloveně píše, že oddíl nemá být větší než 1 GB. Instalace však proběhla bez problému a taktéž s funkcionalitou Fedory problémy nejsou. Jak je tedy toto opomenutí důležité?

Je to uplne jedno. Jenom to zere misto, ktere se nevyuzije. Muzes ho i zmensit bez preinstalace pokud chces.

Opravdu vetsi swap nevadi. Je to problem pouze s nevyuzitym mistem na disku. Zmensit oddil sice pujde, ale na disku zustane 9GB volneho mista, na kterem se musi udelat novy oddil atd. ja bych s tim radsi moc nezongloval… jakekoli zmeny v tabulce deleni disku jsou riziko.

V pohode, swap zrusis a vytvoris znova, nebo zmensis, pak part pred nim presunes a zvetsis … bohuzel presun nejde delat za behu, zvetsovat lze, ale asi ne na zacatku, ono to zvetsuje misto na konci …
takze idelane live CD

tohle je na to OK … nebo systemrescuecd

zasahy do tabulky jso bez problemu, pokud vis co delas, i menit jim cisilka poradi neni problem ;-)))

Jo a na rady Fedory ohledne swapu se vykasli, muze byt jaky chce a nebo taky zadny ;-)))
doba, kdy musel byt 2x velky jako RAm jsou uz davno pryc, tedy nemusel, ale mel pak problem, ze kdyzjsi zaplnil RAM swap se vyuzil jen z 1/2 a pak to zacalo blbnout, neumel sestrelit aplikace v normalnim rezimu a trvalo mu to i hodinu … pak zas OS bezel ;-)) … ale tenhle bug uz v kernelu 2.6.x neni … presto mudrcove porad radi jaky ma byt … ja mam swapy 2 se stejnou prioritou, kernel je inteligent a mi to stripovat, lepsi nez to delat na SW_RAID 0 … ale na to musis mit 2 disky, jinak to nema cenu ;-))