F12 - nelze připojit fyzický svazek LVM2

Zdravím,
Při instalaci pár měsíců nazpět jsem zvolil, že chci šifrovaný oddíl. Vše fungovalo bez problému až dnes jsem chtěl překlopit některá pracovní data na tento oddíl a vypsalo mě to po správném vyplnění hesel chybu:
“nelze připojit fyzický svazek LVM2, not a mountable filesystem” Ještě cca 14 dní nazpět jsem neměl problém se připojit.

Prosím o pomoc a radu, kde je problém. Děkuji.

Napis prosim pri jakem ukonu presne ti to pise, posli rozdeleni disku, fstab atd. Z tohodle se neda zjistit nic.

EDIT: Jaj, tak Jsem trouba a dělám paniku zbytečně, mrknul jsem se do gparted a celý oddíl je šifrovaný luksem, jen boot je zvlášť … Díky za nakopnutí :slight_smile:
Hloupý dotaz od BFU nakonec: proč a kčemu se mě zobrazuje tedy ten fyzický svazek jako disk k připojení a proč tento svazek nejde otevřít, když předtím normálně šel přes heslo k šifrovanému oddílu :smiley:

Postupoval jsem následovně:
Standartně dám otevřít onen oddíl, vyplním heslo pro něj, dále vyplním heslo superuživatele, chvíli to šrotí a výsledkem místo otevření oddílu je chybové hlášení “nelze připojit fyzický svazek LVM2, not a mountable filesystem”

Tohle je obsah souboru fstab

#
# /etc/fstab
# Created by anaconda on Wed Nov 18 00:34:50 2009
#
# Accessible filesystems, by reference, are maintained under '/dev/disk'
# See man pages fstab(5), findfs(8), mount(8) and/or blkid(8) for more info
#
/dev/mapper/vg_vitrnotas-lv_root /                       ext4    defaults        1 1
UUID=5d961900-8b2b-4e9d-be4e-37608fe4d2de /boot                   ext4    defaults        1 2
/dev/mapper/vg_vitrnotas-lv_swap swap                    swap    defaults        0 0
tmpfs                   /dev/shm                tmpfs   defaults        0 0
devpts                  /dev/pts                devpts  gid=5,mode=620  0 0
sysfs                   /sys                    sysfs   defaults        0 0
proc                    /proc                   proc    defaults        0 0