F12 KDE iVysílání ČT

Zdravím,
nemá někdo návod, jak do F12 KDE (Konqueroru, nebo klidně Rekonqu) dodat podporu pro přehrávání streamovaného videa ČT (iVysílání)? Nova mi jede v Konqueroru naprosto ok, ale iVysílání udělá jen černé okno, když kliknu dole na “přehrát v okně”, můžu to sice otevřít v mplayeru, ale ten vyhodí chybu “seek failed” a konec. iVysílání jsem tedy rozjel ve Firefoxu (přes mediaplayerconnectivity plugin + mplayer), kde je zase problém s tím, že spuštění videa nastaví hlasitost na 100%. Jednu dobu to dělalo i to, že hlasitost skákala z 0 na 100% a zpět. Nova mi zase nejede v FF.
Docela bych uvítal postup/script, jak doplnit podporu do čisté F12 KDE a to pokud možno s použitím KDE/Qt komponent, ten Firefox atd tam spíš trpím z nutnosti. Projel jsem samozřejmě wiki a fórum, ale podle mě tu nic takového není. Také nějak nevím, po čem koukat, píše se o různých backendech přehrávačů, ale nevím, který je lepší/vhodný pro KDE 4, z toho možná pramení ty problémy s hlasitostí. Nějaký návod jak na multimedia pro KDE 4.4 by potěšil.

Tema tady o tom je - i kdyz ne specificke pro KDE - http://forum.fedora.cz/read.php?2,14080,17214
ovsem uz je to nejaky ten patek co jsem se tim zabyval. CT iVysilani je (byl) extremni bastl. V dobe kdy to bylo v Beta provozu jsem jim psal, at tam proboha udelaji normalni odkazy na ten stream, misto tech nekolik a obalek a skriptu a ja nevim ceho. Maj to tam tak dal… stejne jako vysilani olympiady ted davali jen v Silverlightu… co na to ma clovek rict. Uprimne receno me ten jejich paskvil nefunguje ani pod Windows se zakladni konfiguraci WMP…

Nepodařilo se mi to včera rozchodit v SUSE, a to jsem se opravdu hodně snažil. Skoro bych řekl, že to je spíše způsobeno politikou České televize, než nějakým primárně technickým problémem.

covex: to téma na které odkazuješ jsem samozřejmě četl, ale není to úplně ono co hledám. Většina návodů zde je pro GNOME a hlavně stylem “totem nainstalujete takhle, xine takhle, mplayer takhle, tímhle příkazem změníte backend”. Já bych ale potřeboval vědět, co se snažit uchodit v KDE, jaký přehrávač(e) ideálně, jaké backendy používat, aby to spolupracovalo se systémem atd. To iVysílání jsem v FF nakonec (i s použitím odkazovaného návodu) nějak zbastlil, ale jak jsem psal, nějak se to pere s ovládáním hlasitosti - prostě jsem to asi úplně zbytečně zasekal vším možným v rámci pokusů, protože nevím, co a jak. Kdyby tu byl nějaký KDEčkař a poradil, docela rád bych to pročistil, dozvěděl se na co se zaměřit a možná by se to uchodit dalo.