F11 KDE4 na Compaq 8510p - zrychlené video a nejde zvuk

Zdravím, nainstaloval jsem na NTB Compaq 8510p Fedoru 11 s KDE 4.2.4, vše běželo několik dní relativně ok, ale při usnutí NTB při přehrávání mp3 začal přehrávat stále dokola posledních pár sekund a po probuzení nejde zvuk vůbec a všechny videa jedou zhruba 2x rychleji (bez ohledu na přehrávač, včetně videí na webu). V mixeru zvuk vypnutý není, reboot nepomohl.
Instaloval jsem do toho jen pár kodeků dle wiki (ale už předtím, vše několik dní běželo), nepoužívám žádné testing repozitáře.
Grafika ATI HD 2600, open ovladač radeon. Další info dle potřeby doplním.
Předem díky za info co s tím.

Tak jsem zjistil, že pod jiným uživatelem to jede normálně, takže se asi po… nějaký konfigurák. Co mám smazat? Zkusil jsem home/.kde a home/.mplayer, nepomohlo

zkus ~/.gstreamer-0.10 . Jestli ale videi na netu myslis i napr. youtube, tak to urcite nebude kodeky a doporucoval bych ti zjistit konfigurak experimentalne (za predpokladu, ze je problemovy jen jeden, by sla pouzit celkem dobre metoda puleni intervalu :smiley: )

Myslím jakákoliv videa, filmy (i HD), youtube, televizi na netu, prostě vše jede zhuba 2x rychleji a bez zvuku. Pod jiným uživatelem všechno funguje normálně, takže kodeky snad ok, jen asi nějaké nastavení ko. Chtěl bych přijít na to, co se stalo, smazat všechny konfiguráky beru jako krajní řešení. Zkoušel jsem i starší jádro (2.6.29.4, normálně používám 2.6.29.6 (nebo tak nějak, já to vlastně nepoužívám, NTB je sestry, jen to za ní řeším :)) a dělá to to samé, pod ní to blbne, pod jiným uživatelem ok.

Tak vyřešeno, asi to bylo .xine Trochu divná chyba, že se může konfigurák přepsat sám uspáním NTB.