F11 grafika ATI Radeon

Zdravím, odkud nebo jak se dá instalovat ovladač pro ATI yum -y install kmod-fglrx-PAE xorg-x11-drv-fglrx. Zdroje mám přidány, ale hlásí to No package kmod-fglrx-PAE available.No package xorg-x11-drv-fglrx available.
[root@Notebook-PC masinda]# yum -y install kmod-fglrx-PAE xorg-x11-drv-fglrx
Loaded plugins: refresh-packagekit
Setting up Install Process
No package kmod-fglrx-PAE available.
No package xorg-x11-drv-fglrx available.
Nothing to do
Předem děkuji za rady

na rpmfusion zatim jeste neni dostupny takze to zatim takhle jednoduse nejde (dneska se chystam to vyzkouset pomoci ati instalatoru, takze pripadne poreferuji :slight_smile: ).

Tak pak poreferuj, protože na to taky čekám jak na smilování a zkusit pomoci ATI instalátoru jsem se zatím neodvážil, protože mi to většinou nefungovalo :)-

tak abych to shrnul - priste uz se to zkouset pomoci ATI instalatoru taky neodvazim :smiley: . (potom, co jsem se nemohl s fglrx dostat ani na dalsi tty - natoz do Xek, a musel to odstranovat pomoci instalacniho dvd, mi uz “radeon” ovladace neprijdou tak spatny :slight_smile: )

Nevim sice, proc fglrx opet neni, resp. bude se spozdenim, ale asi s tim maji problemy i vyvojari s rpmfusion… takze to bude lepsi moc nepokouset. Jinak pokud uz tedy… tak bych asi vypnul KMS… kdo vi co to s fglrx bude delat.

Já nechápu lidi, co blbnete s těma ATInama. Nevím sice, jaké jsou výkonnostní trendu mezi ATI - nVidia, ale když používám Linux tak mi asi většinou ani tak o výkon nejde, dívám se hlavně po něčem, s čím není problém. I já jsem už vystřízlivěl s grafickými kartami (ovladači) pro ATI a teď automaticky Intel nebo nVidia. Pravdou je, že když jsem kupoval kdysi tu, co mám doma teď (GeForce 9800GT) tak jsem si zahrával, ale nakonec šlapala skvěle ve Fedoře. Takže přemýšlet ještě před nákupem, ať pak nedopadnete takhle =)

Když tak, mám doma grafickou kartu, ani jednou použitou PCIE, kdyby měl někdo zájem, daruji za odvoz (posílat se mi to fakt nechce =)) http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46986

Priznam se, ze mam v pocitaci dve grafiky - nvidia 6100 a ati radeon HD 2400. Dnes jsem ten radeon vyndal, presto ze je vykonejsi, protoze uz rok zere akorat proud a huci na nem vetracek. Takze ac velice nerad, musim konstatovat to same - kdo s tim nechce neustale laborovat, necht nepouziva ATI (nebo se musi smirit s vykonem OS ovladace).