Externí HDD - jak na to?

Koupil jsem si box na externí HDD značky Gembird Flexi Drive (USB). U kolegy ve widlích XP jede normálně, ale v linuxu ani ťuk. Nemáte někdo nějaký nápad, jak to zprovoznit, nebo to mám prostě nechat plavat? Podotýkám, že jsem Linuxový amatér (čti LAMA) a v Linuxu dělám necelý rok. Dík.

Pokud to umi USB Mass Storage (coz by melo) tak to musi fungovat (ani tuk znamena ze po pripojeni disku ve vystupu prikazu dmesg neobjevi vubec nic?). Pokud to neumi Mass Storage (= potrebuje to nejakej specialni soft pro Windows), tak bych to hodil do rybnika… nechal plavat.

PS: Koukam to neni externi disk, ale jen jakasi redukce IDE->USB, do ktery jde cpat cokoli do ma IDE konektor. http://www.gembird.cn/main.asp?mode=item&N=1871 Podle toho na to musi byt nejaky super Gembird Hardware Explorer.exe.
No este, ze ma ta firma ISO9001:2000 hned jsem klidnejsi.:slight_smile:

Po napojení do počítače se koukni na konec výstupu příkazu dmesg. Měl bys tam najít jako jaké zařízení se to napojilo (tipoval bych něco jako /dev/sd*). To pak můžeš namountovat, ale většinou by mělo stačit ho jenom v Gnome/KDE otevřít v naskočivší ikonce.

Matěj