existuje nieco ako event viewer?

ahoj ludia,
po x rokoch win som si skusil nejaky linux - fedoru. Instalacia bola bez problemov aj fedora isla do isteho casu v poriadku. Jedine k comu som sa zatial dostal boli nastavovacky berylu. Len mam teraz problem, ze mi po starte vzdy do 10 minut zmrzne OS a to stylom, ze nereaguje absolutne na nic. Je v linuxoch, resp. kde presne vo fedore nieco take ako bolo vo win event viewer? dakujem

yef

Nevim co je event viewer ale v linuxu se informace o behu systemu ukladaji do textovych log souboru. Vsechny je najdete v /var/log. Nejzajimavejsi byva Xorg.0.log a messages.

Ahoj,
EventViewer je nativna apl. windosu, kde sa “loguju” udalosti (kriticke chyby, upozornenia,…) pocas behu systemu. Ked mam vo win s niecim problem, ako teraz pri fedore (nahodne zamrza), tak si v eventviewri viem pozriet co sa stalo, resp. co to sposobilo a odstranit problem.

btw. ak som prihlaseni nie ako root a som v prehliadaci suborov tak mam messages.log nepristupny, viem sa priamo v tomto prehliadaci prepnut na roota, resp. si otvorit log subor ako root?

Dakujem za predosle info.

yef

Ano muzete.:slight_smile: No to ste asi nechtel slyset… tak kdyz uz v menu nenajdete System/Administration/System log, tak se v terminalu prihlaste jako root “su - root” a pustte si nautilus.

Moc nadeji na to ze se neco zavazneho dovite bych nedelal. Dobre detekovatelna byva akorat spatna pamet. Podle me ale vas problem zpusobuje beryl. Moc spoleh na nej neni.