Evolution - Obnova dat

Zdravim, presel jsem mezi Fedorou 14 na Fedoru 17. Mam problem s veci, kde jsem problem moc neocekaval. Ve starem systemu a tedy starem evolutionu jsem v menu “soubor - zalohovat data evolution”. Pote jsem chtel na jiz nove nainstalovanem systemu (cista instalace, ne upgrade) timto zpusobem obnovit data. No ale cele to probehlo nejak divne. Ucty se naimportovali spravne, adresar taktez. Maily ovsem ne. Nejprve jsem videl maily po danych slozkach, ale nesli otevrit, Evolution psal neco jako ze dane umisteni nelze najit a ze overuje integritu slozky. Po dalsim spusteni evolutionu jsou vsechny slozky s mailama prazdne. Neresil nekdo z vas podobny problem? Zkusil jsem vsechny konfiguraky vymazat a z toho zalozniho archivu tam rozbalit rucne, ale dosahl jsem velmi podobneho vysledku. Po prvnim spusteni maily sice vidim, ale neotevru, po dalsim spusteni jsou slozky jiz zase prazdne. Dekuji mnohokrat za rady

Bohužel neporadím, ale přesně tohle jsem dělal minulý pátek. Přechod z Evolutionu na Fedoře 14 na Evolution na Fedoru 17. Postup stejný jako ty, ovšem 100% úspěšný výsledek. Jeden pop3 a jeden imap účet. Takže otázka, v čem je rozdíl u tebe a co se mu při exportu, respektive importu nelíbí. Mě převedl vše správně, včetně kalendáře a napoprvé.

Tak jsem provedl pokus a na pocitaci s F14 jsem si zalozil noveho uzivatele a zkusil naimportovat evolution. Vse bez problemu. Zkusil jsem zalozit rovnez noveho uzivatele na F17, ale problem stejny jako je pospany vyse. Pokud kliknu na mail co chci otevrit, napise mi to:

“Nelze získat zprávu 187 ze složky /home/test/.local/share/evolution/mail/local/.Sent: Adresář nebo soubor neexistuje”

Jeste bych doplnil, ze pri tom chybnem importu vzniknou nove slozky posty jako:
#evolution (v nem jeste podslozka sbd)
Outbox_sbd
Sent_sbd
Templates_sdb

Ovsem vsechny jsou prazdne a nejdou ani smazat :slight_smile:

Jeste k verzim:
F17 - Evolution 3.4.3
F14 - Evolution 2.32.3

No jak říkám, neporadím, u mě to fungovalo (tu složku #evolution mi to taky udělalo, zatím jsem neřešil… hezky postupně než přemigruji vše na nový komp - tohle nemá prioritu =)). Jinak verze Evolutionů stejné z repa.

Taky neporadím, ale podle mně je problém v tom, že proběhly změny v tom, jak Evolution poštu ukládá. Pamatuji se, že v F15 nebo F16 na mě po prvním spuštění Evo vybafl dialog, který převedl data do nového formátu. Myslím si, že problém je v tom, že nikdo nepočítal s tak velkým skokem (Evo 2.30 -> 3.4) a ten konvertor už tam není.
Do ohně za to ale ruku nedám.

V tom případě zjistit, jestli to byla F15 nebo 16 a ve virtualizaci nebo v Live systému to tím prohnat… minimálně za pokus člověk nic nedá.

EDIT: jelikož na mě ve Fedoře 17 při importu dat z Evolutionu z Fedory 14 rozhodně nic nevybaflo o převedení formátu dat.

Tady jsou nějaké návody, jak ručně přemigrovat ze staré verze Eva na novou. Předpokládám, že v tom taru se zálohou je původní adresářová struktura:

https://live.gnome.org/Evolution/FAQ#Interoperability

Snad něco z toho pomůže.

Takze problem vyresen. Vzal jsem live F16, tam se to importovalo uspesne s tou hlaskou ze je treba zmenit format dat. Pak jsem to exportoval a znova importoval v F17 a funguje. Psalo to neco ve smyslu, ze Evolution ted pouziva uloziste maildir misto mbox. Diky moc vsem!!