Eclipse pod Fedorou 9

Ahoj. Presel jsem na fedoru 9 64-bit (abych mohl vyuzit cele 4 GB RAM v novem kompu a zanedlouho 8 GB), ale dockal jsem se neprijemneho prekvapeni. Eclipse IDE je pod timto systemem velmi nestabilni. Staci zmena classpath v projektu nebo nekdy jen ulozeni tridy, coz vyvola build teto tridy a cele IDE se ukonci s nasledujici hlaskou:

JVM terminated. Exit code=1
/usr/bin/java
-Dosgi.requiredJavaVersion=1.5
-Xms128m
-Xmx512m
-XX:PermSize=128m
-XX:MaxPermSize=512m
-jar /opt/eclipse/plugins/org.eclipse.equinox.launcher_1.0.1.R33x_v20080118.jar
-os linux
-ws gtk
-arch x86_64
-showsplash
-launcher /opt/eclipse/eclipse
-name Eclipse
–launcher.library /opt/eclipse/plugins/org.eclipse.equinox.launcher.gtk.linux.x86_64_1.0.3.R33x_v20080118/eclipse_1023.so
-startup /opt/eclipse/plugins/org.eclipse.equinox.launcher_1.0.1.R33x_v20080118.jar
-exitdata 758006
-vm /usr/bin/java
-vmargs
-Dosgi.requiredJavaVersion=1.5
-Xms128m
-Xmx512m
-XX:PermSize=128m
-XX:MaxPermSize=512m
-jar /opt/eclipse/plugins/org.eclipse.equinox.launcher_1.0.1.R33x_v20080118.jar

Takto se chovala eclipse primo z distribuce, ale nepomohl ani stazeni eclipse primo z eclipse.org. Nepomohla ani vymena openjdk za sun jdk. Kazdopadne je to pro me patova situace a nemohu diky tomu pracovat.

Pri spusteni v konzoli se objevi tato chyba:

An unexpected error has been detected by Java Runtime Environment:

SIGSEGV (0xb) at pc=0x000000000042e25a, pid=12778, tid=769055056

Java VM: Java HotSpot™ 64-Bit Server VM (10.0-b22 mixed mode linux-amd64)

Problematic frame:

V [libjvm.so+0x1f125a]

An error report file with more information is saved as:

/mnt/hd/home/siegfried/hs_err_pid12778.log

If you would like to submit a bug report, please visit:

http://java.sun.com/webapps/bugreport/crash.jsp

The crash happened outside the Java Virtual Machine in native code.

See problematic frame for where to report the bug.

Kompletni log je prilis dlouhy, abych ho sem posilal, ale nasel jsem tam tohle:

Current CompileTask:
C2:691 org.eclipse.core.internal.dtree.DataTreeNode.forwardDeltaWith([Lorg/eclipse/core/internal/dtree/AbstractDataTreeNode;[Lorg/eclipse/core/internal/dtree/AbstractDataTreeNode;Lorg/eclipse/core/internal/dtree/IComparator;)[Lorg/eclipse/core/internal/dtree/AbstractDataTreeNode; (469 bytes)

Z toho usuzuji, ze je mozna problem v prekresleni stromu balicku. Nemuze byt problem v KDE4? Muzu zkusit nainstalovat Gnome, ale moc se mi do toho nechce a mam pochybnosti, ze by to stejne nepomohlo azbytecne bych mel system plny Gnome.

Byly tu take podezreni na spatnou pamet, ale vzhledem k tomu, ze to je jedina aplikace, ktera pada a pada naprosto deterministicky, tak o kvalite pameti nepochybuji.

Kdyz uz si byl ochoten stahovat jinou javu a eclipse myslim, ze instalace Gnome je to nejmensi. Krom toho KDE4 vicero much a neni vyloucene ze tahle bude patrit k nim. Priznam se, ze nevim nakolik je eclipse provazano s prostredim, ale prijde mi ze jako javovska aplikace asi moc ne, takze bych rekl, ze to je spis nejaky problem v eclipse. Mimochodem nemusis zrovna instalovat gnome. Nainstaluje treba jen fluxbox nebo neco podobneho maleho.

Trochu jsem googlil, ale nic nenasel. Oproti mne kolega googlil zrejme vic, protoze nasel tohle http://akshaal.livejournal.com/223010.html , kde jsou popsany dve reseni tohoto problemu. Chyba je zrejme primo v Jave 6 amd64. Zvolil jsem druhe reseni, tedy pridat soubor se jmenem .hotspot_compiler tam, kde je spoustena eclipse s obsahem:

exclude org/eclipse/core/internal/dtree/DataTreeNode forwardDeltaWith

To vypne optimalizaci metody forwardDeltaWith a vse funguje bez problemu.

Tak to by si kolega zaslouzil nejakou odmenu. :slight_smile: