DVD - přehrávač

Stahnul sem Kplayer ale vubec to nepřehrává jen to hraje asi vteřinu a spadne to nechapu to tak mi prosim poradte nejakej funkční.

Pouzijte Mplayer - Kplayer je pouze graficka nadstavba. Vic se z toho “hlaseni” pochopit neda.

Zkusim kdyžtak dam ještě vědět.

Jak se dá používat Mplayer, abych skutečně viděl video? Spustím to z příkazové řádky a soubor se mi otevře jenom tak, že vypíše informace a pak píše jak dlouho “video už jede”, ale když nevidím obrázky a neslyším zvuk, je mi to na nic :-)) Když jsem zkoušel nainstalovat grafické rozhraní přes --enable-gui, tak mi to hlásí, že chybí knihovna GTK2 nebo 1.2 devel, i když jsem ji instaloval… tak nevím…

Ja som síce začiatočník, ale zatiaľ mi úplne všetko a rýchlo išlo v XINE

Tedy nikdy jsem nemel problemy s mplayerem. Proste napisu “mplayer neco.avi” a vidim obraz i slysim zvuk. Jedine co me napada je ze mate nastaveny spatny vystup, pripadne nemate kodeky (to by ale melo zahlasit). Zkuste “mplayer -vo help” a zvolte najeky jiny vystup.

Jinak xine muzete tez zkusit. Jeho ovladani mi prijde trochu prekomplikovane ale jinak funguje dobre.

Já zatím používám kaffeine. Nejsem z něho úplně nadšený, protože občas padá, občas se trošku zacyklí, ale přehraje mi všechno.
Ale chtěl bych se zeptat, jestli mplayer umí přehrávat VOBy s titulkama a v jazycích. Zkoušel jsem si hrát s parametry alang a slang, psát je v nejrůznějším vzájemném pořadí a s nejrůznější syntaxí (dokonce i podle manuálu :slight_smile: ), do příkazové řádky i do konfiguráků, ale pořád nic. Některé filmy jdou jen česky, jiné jen anglicky a všechny bez titulků.
Napište mi sem prosím kdyžtak někdo nějaký příklad, ať vím, jak to má fungovat, a pohnu se dál.
Díky.