Dockbarx

Zdravím,

stáhl jsem si balík dockbarx z http://pkgs.org/fedora-14/rpm-sphere-i586/dockbarx-0.43-3.1.i386.rpm.html

nainstaloval, ale když se snažím dockbarx spustit nic se neděje, když chci dockbarx přidat na panel skočí tam jen dvě tečkové čárky, a nic víc.

Co dělám špatně ?

Děkuju za radu

No zrovna DockbarX používám a nemám s ním problém. Možná to bude také tím, že nestahuji pofiderné rpm balíčky (možná tento není, neznám jeho původ), ale chodím k oficiálnímu zdroji.

Spustit dockbarx sám o sobě jde až nějak od verze 0.44, předtím to byl jen aplet na panel GNOME 2.x. Takže má rada, stáhnout novou verzi.

vain napsal(a):

No zrovna DockbarX používám a nemám s ním
problém. Možná to bude také tím, že
nestahuji pofiderné rpm balíčky (možná tento
není, neznám jeho původ), ale chodím k
oficiálnímu zdroji.

Spustit dockbarx sám o sobě jde až nějak od
verze 0.44, předtím to byl jen aplet na panel
GNOME 2.x. Takže má rada, stáhnout novou verzi.

oficiální zdroj myslíš,co ? klasicky přes yum jsem ho nenašel to dělám jako první .popřípadě pošli odkaz - děkuju
když najedu myší na ty dvě svislé tečkované čáry,tak mi to napíše DockbarX Applet 0.45

Tak ta verze je v pořádku, ten odkaz, co si poslal totiž píše dockbarx-0.43-3.1.i386.rpm.

Zkus dát alt+f2 a napsat dockx, případně to napsat do terminálu, jestli to hodí nějaký chybový výpis.

vypis :

[honzap@ntb ~]$ dockx
DockbarX 0.45
DockbarX init
Traceback (most recent call last):
File “/usr/bin/dockx”, line 649, in
dockx = DockX(monitor)
File “/usr/bin/dockx”, line 193, in init
self.dockbar.load()
File “/usr/lib/python2.7/site-packages/dockbarx/dockbar.py”, line 196, in load
import keybinder
ImportError: No module named keybinder

netuším, co to znamená :frowning: nevím, proč musím mít všechno komplikovaný.

nemůže to být něco s grafikou ? jinak mam notebook lenovo SL510

[honzap@ntb ~]$ lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Memory Controller Hub (rev 07)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller (rev 07)
00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller (rev 07)
00:1a.0 USB Controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #4 (rev 03)
00:1a.1 USB Controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #5 (rev 03)
00:1a.2 USB Controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #6 (rev 03)
00:1a.7 USB Controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB2 EHCI Controller #2 (rev 03)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) HD Audio Controller (rev 03)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) PCI Express Port 1 (rev 03)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) PCI Express Port 2 (rev 03)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) PCI Express Port 3 (rev 03)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) PCI Express Port 4 (rev 03)
00:1c.4 PCI bridge: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) PCI Express Port 5 (rev 03)
00:1c.5 PCI bridge: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) PCI Express Port 6 (rev 03)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #1 (rev 03)
00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #2 (rev 03)
00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #3 (rev 03)
00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB2 EHCI Controller #1 (rev 03)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev 93)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation ICH9M LPC Interface Controller (rev 03)
00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation ICH9M/M-E 2 port SATA IDE Controller (rev 03)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) SMBus Controller (rev 03)
02:00.0 System peripheral: JMicron Technology Corp. SD/MMC Host Controller
02:00.2 SD Host controller: JMicron Technology Corp. Standard SD Host Controller
02:00.3 System peripheral: JMicron Technology Corp. MS Host Controller
02:00.4 System peripheral: JMicron Technology Corp. xD Host Controller
05:00.0 Network controller: Intel Corporation Centrino Wireless-N 1000
08:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 03)

Nic není komplikované, důležitý je tento řádek

ImportError: No module named keybinder

Nemáš nainstalovaný python-keybinder, takže jej doinstaluj

su -c 'yum -y install python-keybinder'

Osobně bych ale očekával od toho rpm balíčku, že si tyhle věci pořeší sám.

Děkuju za radu - provedl jsem, a vypis vyhodil toto :

[honzap@ntb ~]$ dockx
DockbarX 0.45
DockbarX init
Traceback (most recent call last):
File “/usr/bin/dockx”, line 649, in
dockx = DockX(monitor)
File “/usr/bin/dockx”, line 193, in init
self.dockbar.load()
File “/usr/lib/python2.7/site-packages/dockbarx/dockbar.py”, line 201, in load
from groupbutton import Group, GroupIdentifierError
File “/usr/lib/python2.7/site-packages/dockbarx/groupbutton.py”, line 35, in
from iconfactory import IconFactory
File “/usr/lib/python2.7/site-packages/dockbarx/iconfactory.py”, line 25, in
import Image
ImportError: No module named Image

To je tuším python-imaging, tedy zkus

su -c 'yum -y install python-imaging'

Děkuju .Už to frčí .Tohle jsem nikde nevygooglil, že se musí udělat.
Nespouští se mi při startu, ale to bude asi v nastaveni, a musim ho pustit pres prikaz, protoze pridat panel nefunguje - zustali jen dve svisle teckove cary.

vypis :

[honzap@ntb ~]$ dockx
DockbarX 0.45
DockbarX init
DockbarX reload
Restarting DockManager Helpers failed.
Traceback (most recent call last):
File “/usr/lib/python2.7/site-packages/dockbarx/dockmanager.py”, line 144, in reset
“/net/launchpad/DockManager/Daemon”)
File “/usr/lib/python2.7/site-packages/dbus/bus.py”, line 244, in get_object
follow_name_owner_changes=follow_name_owner_changes)
File “/usr/lib/python2.7/site-packages/dbus/proxies.py”, line 241, in init
self._named_service = conn.activate_name_owner(bus_name)
File “/usr/lib/python2.7/site-packages/dbus/bus.py”, line 183, in activate_name_owner
self.start_service_by_name(bus_name)
File “/usr/lib/python2.7/site-packages/dbus/bus.py”, line 281, in start_service_by_name
‘su’, (bus_name, flags)))
File “/usr/lib/python2.7/site-packages/dbus/connection.py”, line 630, in call_blocking
message, timeout)
DBusException: org.freedesktop.DBus.Error.ServiceUnknown: The name net.launchpad.DockManager.Daemon was not provided by any .service files
Xlib.protocol.request.QueryExtension

Tím příkazem se pouští ten samotný dockbarx, ne jako aplet na panel. Můžeš ho nastavit jako aplikaci po přihlášení v

gnome-session-properties

S tím přidáním na panel to je takové ošemetné. Já to tak teď mám, ale bývají s tím velice často problémy, že ten panel padá, nejde to přidat a podobně. Řešení je takové dost pokus omyl, takže s tím moc neporadím, a už vůbec ne, když si to instaloval s nějakého, pro mě neznámého, rpm balíčku - takže kdo ví, jak ten funguje, instaluje ten dockbarx apod…