dlouhý start Midnight Commandera

na notebooku Acer Travelmate 4601 s FC11 mc startuje přes 30 vtěřin. dioda hdd během startování nebliká. odinstalace a instalace nepomohla. ve /var/log/messages se nic podezřelého neobjevuje. děje se tak od první instalace mc, hned po instalaci systému. netušíte čím by to mohlo být nebo kde hledat?

Muzes udelat pokus s strace (strace mc) a podivat se na to kde se zastavi vypis a tedy na co ceka (strace ukaze co vsechno program vola). Muj osobni odhad nejaky sitovy prvek (mount nebo tak neco).

Take jsem tento problem pred casem mel a byl v DNS. mc pri startu dela tusim cosi jako preklad adresy localhost a pokud jsou nejake problemy se siti, ceka se na vyprseni pozadavku.

měls recht. start se zasekával na:

connect(3, {sa_family=AF_INET, sin_port=htons(53), sin_addr=inet_addr(“192.168.1.233”)}, 28) = 0
gettimeofday({1255855683, 749421}, NULL) = 0
poll([{fd=3, events=POLLOUT}], 1, 0) = 1 ([{fd=3, revents=POLLOUT}])
send(3, “\267\220\1\0\0\1\0\0\0\0\0\0\7notonda\0\0\1\0\1”…, 25, MSG_NOSIGNAL) = 25
poll([{fd=3, events=POLLIN}], 1, 5000)

sice jsem absolutně nechápal co ty řádky znamenaj.), ale evidentně šlo o něco se sítí. po hledání v nastavení a výpisu messages při připojování k wifi, jsem zjistil, že sem měl špatně nastavený primární DNS server.

díki ti za pomoc!