Counter-strike 1.6

Zdravím
Čo sa tak pozerám po tomto fóre a čítam príspevky niektorých používateľov, Fedora nieje práve distro na ktorom by sa riešili hry. Ešte predtým než uvediem problém, chcem povedať že ani na Windows 7 ani na Ubuntu a jeho odvodeninách sa mi nepodarilo úspešne nainštalovať a spustiť túto hru.Na Fedore 14 sa mi to podarilo ale…
Seká. Nieje to katastrofálne ale každý kto niekedy CS hral dá za pravdu že ak nejde plynule tak je nehratelné. Mam netbook Asus Aspire One D250. Je tam dvoj-jadrový procesor (2x1600), 1GB RAM, integrovaná grafická karta (???) takže by to malo šlapať ako má. Počul som že tomuto môže pomôcť inštalácia Wine 1.2 a nižšie. Ja som ho inštaloval pomocou príkazu yum install wine a moc verzií mi na výber nedalo. Ako naištalovať staršiu verziu? Momentálne mám verziu 1.3.9. Na oficiálnej stránke som sa dočítal že je to vývojová verzia. Myslíte že problém by mohol byť aj v tom? Po vypnutí CS mi aj na panely vyskakujú rôzne hlásenia chýb, že niečo nieje v poriadku s /usr/bin/wine-preloader. Nerozumiem tomu tak sa pýtam.
Používam: Counter-Strike 1.6 NS v. 42a stiahnutú z cs.wtf.sk - jediná ktorá mi funguje.
Vďaka

PS: Ak som zle zaradil tému, prosím presuňte ju.

instalni si playonlinux

http://www.playonlinux.com/en/

nainstalujes pres to ten nonsteam a samo si to instalne nejvhodnejsi verzi wine, ja jsem pres to zkousel originalni steam a csko najizdi v pohode.

Mel by sis taky instalnout drivery ke grafice, bohuzel ATI mou 3 roky starou kartu uz nepodporuje, takze s mesa driverama mi to jede na 20 fps. V csku se muzes mrknout kolik mas FPS pomoci net_graph 3 nebo cl_showfps 1, mel bys mit 100.

Nevim jak moc je duveryhodny to co jsi stahl z cs.wtf.sk, je take mozny, ze to mas zadelany nejakejma virama, kazdopadne divny uz je to, ze ti to nejede na woknech.

Tak som teda odinstaloval tento wine. Ale mam problem s odinstalovanim CS. Wine uninstaler mi nefungoval tak mi CS ostalo…mozem ho normalne zmazat alebo ho treba nejakym procesom odinstalovat?

Inak co sa tyka toho countera z cs.wtf.sk pochybujem zeby bol zavireny, pripadne nejakym sposobom poskodeny. Ta stranka vypada byt dost seriozna.

instalovany aplikace pres wine by jsi mel mit v /home/username/.wine staci ho smazat, wine si odinstalovavat nemusel, ten playonlinux pouziva svy lokalni verze

V hre som pozrel to fps…pohybuje sa okolo 10-20 co je totalne malo.

Co sa tyka grafickej karty…mam integrovanu…udajne nejaky Mobile Intel 945GSE Express chipset ku ktoremu som nedokazal najst ovladac pre linux.

S playonlinux mam problem. Ukazuje mi ze niesom pripojeny na internet. Ked som ho odinstaloval, aj s wine ktore si playonlinux nainstaloval (mimochodom to iste) padol mi desktop. Ked som chcel nahlasit chybu zacalo mi stahovat nejake skoro 600mb packages. Zacinam byt z toho zufaly…fedora asi nieje idealne distro pre IT lamu…

tak nejak sem na zacatku prehledl, ze to csko chces rozjizdet na netbooku :slight_smile:

podle
http://www.fedoraguide.info/index.php?title=Main_Page#Video_Drivers

by jsi inteli drivery mel mit automaticky, takze vic z toho netbooku asi ani na woknech nedostanes nez 10-20FPS, prece jenom nejsou urceny na gameni.

Pokud odinstalujes wine tak ti samozrejme nemuze jit spustit “uninstall” protoze jakakoli windows aplikace spoustena na linuxu potrebuje wine (alias windows api pro linux). Co dela ten playonlinux nemam zdani. Nejlepsi je hrat takove hry, ktere jsou nativne linuxove.

Ok takze moj problem je vyrieseny :wink:

Btw…Wine software uninstaller som skusal este ked bol Wine naistalovany…vyhadzovalo to nejaky error. Kazdopadne Wine uz momentalne nepotrebujem (kedze jedina vec co ma drzala na Losedowse bolo CS).