compiz fusion + emerald: maximalizace oken

Rád bych se zeptal, jestli se někdo setkal a případně jak vyřešil tento problém: Mám plně funkční a zatím stabilní compiz s dekorátorem emerald. Když chci ale maximalizovat okno (Operu, jakýkoliv video přehrávač, …), tak se maximalizuje pouze na určité rozlišení, tak nějak odhadem bych tipnul na 1024x768. Zvláštní je, že okna Nautila se maximalizují do plné velikosti obrazovky. V nastavení compizu jsem našel nějaké hodnoty týkající se maximalizace v položkách General options a Workarounds, ale ať s nimi laboruji jak chci, nic nepomáhá.
Na tomto obrázku je problém přiblížený - okno s Operou je maximalizované. Díky za každou radu.

Nedavno se to tady resilo v http://forum.fedora.cz/read.php?5,11052,11088#msg-11088 ale na vic nez nastaveni tech workarounds sme neprisli. Jakou mate grafiku?
Muzeme to zkusit nahlasit do http://bugs.opencompositing.org/

Mám Radeon 9550, akcelerace funguje hned od čisté instalace FC8. Další programy, které se maximalizují správně jsou gnome terminal, Pidgin, Amarok; naopak chybné jsou Amarok fullscreen, Firefox, Skype, Openoffice, Transmission, víc jsem jich nezkoumal. V aktualizaci to bohužel není, atkualizoval jsem včera a nepomohlo to.

HA! Vyřešeno. Ještě jsem zkusil vypnout v General options položku “Detekovat výstupy” a jede to - vše, co nefungovalo.

Ještě shrnu mé nastavení:

  • v položce Workaround mám zaškrtnuté vše kromě “windows stickyness”
  • v položce General options “Unredirect Fullscreen Windows” zapnuta, “Detekovat výstupy” vypnuta, v poli “Výstupy” zadané požadované rozlišení.

Snad to někomu bude taky tak běhat.