Čínština v Plain Text Mode (Fed13)

Ahoj… mám takový zřejmě ne úplně běžný problém. Pomocí kláves CTRL + ALT + F2 se přepnu do čistě textového módu, kde potřebuji vypsat na obrazovku txt soubor (dělám příkazem “cat”) jež obsahuje čínské znaky vložené do něj v geditu v grafickém módu pod gnome, kde s čínštinou není žádný problém, mohu psát maily, vyhledávat na webu i pracovat v terminálu. Nicméně potřebuji pracovat s čínštinou i v čistě textovém módu a tam se mi to nedaří. Po zadání cat “cesta k souboru” se mi vypíšou jen čtverečky. Problém bude asi v užitém fontu, ale nevím, jak a na co ho změním. Problém může být také ve velikosti fontu, protože i při užití správného znaku by nutně musel být pidižvíkoidní a tudíž nečitelný… Otázka tedy zní: lze v čistě textovém módu (CTRL + ALT + F2) vypsat čitelně na obrazovku čínské znaky z txt souboru? Pokud někdo ví, tak budu velmi vděčný za radu. Hezký den všem!

Pravdepodobne ano, kdysi jsem tak, nechtene, mel arabstinu. Nastaveni konzole (textoveho rezimu) je v /etc/sysconfig/i18n. V soucastnosti se tomuto moc pozornosti nevenuje. Presne parametry si ale budes muset pro cinstinu najit.

eh … ano i18n … ale ten duvod, proc to tak delat a nedelat to treba pres emulator terminalu v X, kde s tim problem nebude nechapu … no ale neni to problem, snad jeste ti mozna budou chybet bitmapove cinske fonty, nebot pokud vim, tak konzole TT nebere … ale urcite pujdou doinstalovat.