Cinnamon weather

Ne že by na tom stál svět ale mám applet nainstalován ale nejde mi nastavit. Píše neexistuje schema weather@mockturt1. Nevím, kde může být problém. Dělá to i v debianu. Kdyby náhodou někdo věděl.

Cinnamon na jednom PC s Fedorou 17 mám a počasí mi funguje. Používám tedy tohle http://cinnamon-spices.linuxmint.com/applets/view/17 a postupoval jsem podle návodu.

To já právě taky, na některém to jde a někde nebo spíš někdy to nejde nainstalovat a pak to třeba jde. Jsem z toho volajaký zmetený. O to ale nejde, chtěl jsem jen znát důvod, proč to tak je. Díky.

Muzu jen spekulovat: cinamon je v podstate jine tema pro gnome-shell. Tzn. to pocasi je plugin pro gnome-shell. Ten se musi nejak nainstalovat. Pluginy pro G3 jsou v podstate jen javascript, html, scheme a CSS. Nevim jak plugin presne instalujes, ale je mozne, ze proste neco v instalaci nedopadlo jak ma - jina verze G3 nez autor pluginu predpoklada byva nejcastejsi.

Tenhle problém jsem taky řešil a vyřešil. Instalátor schema nainstaluje do “${HOME}/.local/share/cinnamon”, ale applet samotný se pak snaží pracovat s umístěním “/usr/share/cinnamon”. Tudíž náprava je velice jednoduchá - upravit cestu v instalačních skriptech (cleanup.sh, install.sh, uninstall.sh):

UUID=“weather@mockturtl”
OLD_UUID=“cinnamon-weather@mockturtl”
SCHEMA_DIR="/usr/share/glib-2.0/schemas/"
OLD_SCHEMA="${OLD_UUID}.gschema.xml"
SCHEMA=“org.cinnamon.applets.${UUID}.gschema.xml”
INSTALL_DIR="/usr/share/cinnamon/applets/${UUID}"
OLD_INSTALL_DIR="${HOME}/.local/share/cinnamon/applets/${OLD_UUID}"
LOCALES=“bg ca cs da de es fi fr he is it ja lv nb nl pl pt_BR pt_PT ro ru sk sv uk zh_CN zh_TW”
LOCALE_DIR="/usr/share/cinnamon/locale"

a dále soubor applet.js (zde opravit - GLib.get_home_dir() +"/.local/share/locale" na “/usr/share/cinnamon/locale”).
Dále je ještě dobré (když už jsme v těch úpravách) změnit xml soubor org.cinnamon.applets.weather@mockturtl.gschema.xml, který zajistí defaultní nastavení po instalaci a nastavit si tam již svoje požadované hodnoty jako location ID, výchozí jednotky pro rychlost větru apod. Nemusíme to pak nastavovat po instalaci. Kódy pro českou republiku lze najít zde http://edg3.co.uk/snippets/weather-location-codes/czech-republic/.
Popisovaný postup jsem musel aplikovat na verzi Cinnamom Weather 1.5.3 a F17, takže v novějších verzích je možná již toto opraveno.