Chybejici ovladace k diskovemu radici

Ahoj,
instaluji prave F7 na noteboot a instalator se mi zastavi po vyberu jyzyku… v dialog okne “metoda instalace” a je tam napsano: kde jsou balicky ktere chcete instalovat? davam volbu “lokalni cd-rom” a najednou mi vyskoci okno: “zadny ovladac nebyl nalezen” a mam moznosti: 1) vybrat ovladac 2) pouzit disk s ovladaci(v teto volbe jen sda1 a sda2 (na zadne z techto partition zadne ovl. nemam)). Davam tedy volbu 1 a mam na vyber raidove ovladace vselijakych vyrobcu jen ne meho.
To vsechno znamena ze na DVD F7 neni ovladac meho radice disku? No shanet to budu asi horko tezko. Je nejaka moznost jak se z toho vysekat aniz bych travil dny na netu a doufal ze ho najdu?

1. Instalace F8
  2. Zkusit treba ubuntu
    Nemam moc casu ten notebook neni muj-musim ho brzo vratit.

Podle toho co pises mi nen jasne, jesli je problem v tom, ze nejde najit CD/DVD mechanika, nebo v tom ze instalato nevidi disk na ktery ma instalovat. Kazdopadne, pokud je oboji pripojeno na IDE nebo SATA tak na to v zasade zadny specialni ovladac potreba neni. V dobe F7 existoval snad jen jeden, ktery byl nejak problematicky, tusim Sil7xxx ci tak nejak. Kazdopadne v F7 byly nejake problemy s detekci CDROM mechanik. Pouzitim F8, nebo jine distribuce se to muze ale nemusi vyresit. Nikdo ti to nemuze slibit. Zkus zjistit co to ma za chipset a hledat na netu. Taky muzes zkusit zda v biosu nejde menit mod toho radice/mechaniky, pripadne vypnout DMA.

Pouzil jsem F8 a jelo to. F7 jsem potreboval, protoze jsem zkousel neco co uz bylo na F7 odzkousene a funkcni. Jinak pri nabidce z disku to videlo sda1 i sda2. Sam jsme prave taky nepochopil jaky ovladac to chce ale podle toho ze jsem dal CDROM a ono to napsalo ze nebyl nalezen ovladac tak mozna ze to byla ona. No ted uz se k tomu nema cenu vracet. Co jsem potreboval jsem nakonec rozjel i na F8. Diky.

Zdravim…

slo o ovladac cederomky… taky jsem to sveho casu resil, nezjistoval jsem proc nebo co to dela, mam doma cederomek habakuk, takze jsem tam strcil jinou a jelo to… vim jen, ze to u F7 delalo…