chyba X serveru pri spousteni Live CD

Dobry den,
mam problem… Pri nacitani Live CD a nabehnuti prvniho okna zvolim hned prvni volbu: boot
Pak uz ale spusteni nevypada jako zde: http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:livecd
Obrazovka ma prostredi DOSu.
Vse se zda byt v poradku a najednou je zde hlaska:
failed to start the X server(your graphical interface) it is likely that it is not set up correctly…

Spis to davam za viny memu laptopu HP 6715b… Musi tam byt ochrana… Nepodarilo se mi nainstalovat ubuntu 7.10 a mandriva 2008 se nainstalvala, dostala 20 GB disku, ale po zavedeni systemu se zobrazi zase jakoby DOS prostredi… a chce login a password- to co jsem vyplnil pri registraci nefunguje :frowning:

Poradte mi prosim… :slight_smile:

Diky,
Jindra

Ten vas neco jako DOS je kompletni Linux. Graficke prostredi je jen jedna z mnoha aplikaci… asi tak nejak bych to rekl. Nevim co za jmeno a heslo jste zadaval pri “registraci” ale tady byste do loginu mel zadavat jmeno a heslo ktere jste vytvoril pri instalaci - tedy pri nejhorsim “root” a vase heslo pro administratorsky ucet.

Zadna ochrana aby na vasem HP bezel Linux tam nebude, jen mate problem s detekci graficke karty. Takze jakou grafickou kartu vas laptop ma?

Ja jsem jen popisoval jak to prostredi vypada :slight_smile: … Do teto chvile jsem stale jeste :frowning: uzivatel Windows.

Prave, ze k tomu heslu se LiveCD ani nedostalo… Jak pisi v predchozim prispevku, Vlozil jsem CD, restartoval, nabehlo LiveCD vybral jsem prvni moznost: BOOT… Obrazovka zcernala a pak Vse bylo [ok]
[ok]
[ok]
atd nez se objevila ta hlaska.
Graficka karta je ATI Radeon Xpress 1270.

Ale ta “jako DOS” obrazovka tam je napsano “login:”, tak tam u LiveCD napis fedora a heslo to uz myslim ani chtit nebude, protoze ten ucet je bez hesla. System je tim kompletne nastartovany, akorat nejdou pustit graficky okynka. Te hlasky o failed X si nevsimej… a prepni se na Alt+F1. ATI 1270 myslim v normalnim ovladaci jeste neni dobre podporovana, chce to doinstalovat ovladac fglrx. Mozna by to na liveCD mohlo jit. Zkus po tom prihlaseni napsat “su -” tim se z tebe stane “superuzivatel” a pak zkus napsat “yum -y install kmod-fglrx xorg-x11-drv-fglrx && startx”. Po restartu CD to ovsem uz zase nepujde, pokud to vubec pujde.

Tak jsem to zkusil… a vypis vypada takto:
Fedora release 8(Werewolf)
kernel 2.6.23.1-42.fc8 on an i686

localhost: fedora
[fedora@localhost~]$ fedora

Nefunguje to…

Ale mandriva se sice nainstalovala, ale take me nepusti z cerne obrazovky…

Diky,
Jindra

Bohuzel chyba je mezi klavesnici a zidly. Ale podle toho co pisete se s tim asi neda nic delat. Bud zacnete pouzivat to co mate na krku, nebo se na to vykaslete. Je to ztrata casu pro nas i pro vas.

Diky za krive osoceni!
Na predchozi laptop Acer(s angl windows) bylo nemozne naistalovat Ubuntu a po preinstalovani windows(rozumej) nainstalovani ceskych windows bez acer ochran tam slo ubuntu jako nuz do masla. Wireless pripojeni do internetu fachalo bez problemu…
Je to proste v ochrane, ktere vyrobci laptopu nahravaji na HDD. Jen tak pro zajimavost HP_Recovery ma 9.47GB, takze tam asi nejaka ta ochrana bude.
Windows me uz iritujou, tak to vyresi Apple.

Diky za Vas cas a omlouvam se , ze jsem Vas obtezoval.

Jindrich Radic
P.S.- od svych 23 jsem mel e-shop v ASP, takze zas takovy debil asi nejse, :slight_smile:

Obavam se, ze si pletete ochranu a zachranu. HP_Recovery je diskovy oddil na kterem ma HP ulozeny instalacni a jine sragorky, ktere se pouzivaji kdyz si lide poskodi instalaci windows. Zadna ochrana se na disk nahrat neda. Jedinou ochranu kterou notebooky maji je heslo v biosu, ty lepsi a drahe pak hardwarove kryptovani disku.

Bohuzel kdyz se neumite do linuxu prihlasit ani podle polopatickych instrukci a misto “su -” pisete “fedora”, kteryzto uzivatel je jiz prihlaseny, neni v nasi moci vam lepe poradit. Zkuste to u toho apple, jen si budete muset koupit notebook od apple, protoze na aceru ani HP vam MAC OS X asi nepujde - krom toho ze se samostatne neprodava.

Takze pane Prybil,
to vy ste mi poradil: …tak tam u LiveCD napis fedora a heslo to uz myslim ani chtit nebude…
Jak to muze akceptovat prihl.jmeno: fedora…? Kdyz k instalaci a zadani prihl.jmena a hesla ani nedoslo…?
Takze za debila jste tu Vy a ne ja!
HP_Recovery je diskovy oddil na kterem ma HP ulozeny instalacni a jine sragorky: ano, prave ste to napsal(jine sragorky).
Pane Prybil, bydlim v zahranici, takze na Apple iMac setrim 8 dni.
Vazne me nemusite ucit jak zachazet s pocitaci.

AMINO opravdu bude chyba mezi klavesnici a zidli… musim se COVEXe zastat, ptze vy jste v prvnim prispevku uvedl, ze

ale po zavedeni systemu se zobrazi zase jakoby DOS prostredi… a chce login a password- to co jsem vyplnil pri registraci nefunguje :frowning:

na coz Covex reagoval

Ale ta “jako DOS” obrazovka tam je napsano “login:”, tak tam u LiveCD napis fedora a heslo to uz myslim ani chtit nebude, protoze ten ucet je bez hesla.

pokud vy nepoznate, ze jste jiz nalogovany… a snazite se do posledniho pismene plnit co se napise, pak Vam opravdu neni pomoci… musite mit na pameti, ze tady vychazime z informaci, ktere vy nam poskytnete…

Covex to napsal dobre, ‘zacnete pouzivat to co mate na krku’, nebo si kupte toho MACa…

P.S. vul utoci jen zepredu, blbec ze vsech stran… :frowning:

kuku.mp3 napsal(a):

AMINO opravdu bude chyba mezi klavesnici a zidli…
musim se COVEXe zastat, ptze vy jste v prvnim
prispevku uvedl, ze

ale po zavedeni systemu se zobrazi zase jakoby DOS
prostredi… a chce login a password- to co jsem
vyplnil pri registraci nefunguje :frowning:

na coz Covex reagoval

Ale ta “jako DOS” obrazovka tam je napsano
“login:”, tak tam u LiveCD napis fedora a heslo to
uz myslim ani chtit nebude, protoze ten ucet je
bez hesla.

pokud vy nepoznate, ze jste jiz nalogovany… a
snazite se do posledniho pismene plnit co se
napise, pak Vam opravdu neni pomoci… musite mit
na pameti, ze tady vychazime z informaci, ktere vy
nam poskytnete…

Covex to napsal dobre, ‘zacnete pouzivat to co
mate na krku’, nebo si kupte toho MACa…

Jenomze to jsem Vy inteligente psal o mandrive… Se naucte cist, nebo lepe receno kupte si vyzivu pro mozek!!!
Vite, kdeby ste tak nemachravol, tak by bylo vse O.K.
P.S.- nezlobme se na trpasliky, ze nas kopou pod kolena…, oni vyse nedosahnou :slight_smile:

Nalogovany byt nemuzu, kdyz neprobehla instalace…!
Opravdu se dejte vy machirci do poradku a ctete pozorne…Jak pisi v predchzim prispevku, byla rec o Mandrive… Typoval bych vas na 20-30 let stare a denne prijimajici THC… Coz ma negativni dopad na kratkodobou pamet.

S takovou asi nikdy neprevalcujete windows :slight_smile:

no a zkousel jsi se prepnout a jako “superuzivatel” (root) napsat “yum -y install kmod-fglrx xorg-x11-drv-fglrx && startx”, kdyz uz jsi v systemu???

pokud spoustis Fedoru z Live CD, tak instalace ani neprobehne… spoustis uz pripraveny system z DVD, tudiz jakakoli zmena se po restartu neprojevi… Ve chvili kdy rozjedes grafiku (jak je psano vyse), muzes si Fedoru nainstalovat odkazem z Plochy… zda to jde nainstalit z LiveCD i z textoveho rezimu, nevim, nikdy jsem nezkousel…

Ne to jsem nezkousel. Jo, to vim, ze jakmile rozjedu grafiku… Jenomze tu asi na laptopu se vsema “sragorkama” nerozjedu.

Verim, ze po nainstalovani ceskych windows tam pujde fedora rychle… Jenomze CD s ceskymi windows je v Praze a ja jsem v Londyne… Kamos co ma Mandrivu, tak nechapal co a proc se to deje… V Mandrive se mi zkousel trochu “pohrabat” a stale nic… a to je nainstalovana a ma 20GB pro sebe. Po prihlaseni me nepusti do grafickeho prostredi.

Ubuntu mi pise hlasky, ze ani kamos co ma webhostingovou firmu ve statech mi napsal, ze se s tim nikdy nesetkal… Jedna se o orig. CDcka verzi 7.04 a 7.10…

A Fedora… To uz vite.

Az se dostanu do Prahy, tak preinstaluji windows a nahraju Fedoru v poho.
Diky za inteligentni! odpoved.
Stejne me ten MAC asi nemine :slight_smile:
Zkuste to schvalne nainstalovat na uplne novy laptop at uz Acer nebo HP a uvidite sami. Musi to mit nejak s Microsoftem osefovane, ze to nepusti dalsi operacni system na disk dokud ho nezformatujete a nenainstalujete ciste windows…

ja mam treba ThinkPad T42 a R61i, instalace z instalacniho DVDcka na cisty disk… a bez problemu… je pravda, ze jsem musel instalit v textovem rezimu a anglicky, ale grafiku se mi podarilo rozjet dodatecne bez problemu, ale ja mam na obou GeForce… s ATInou je to trochu slozitejsi, aspon co ctu tady na foru, tak moc velkou podporu od vyrobce pod linuxem nema…

z LiveCD jsem instalil pouze v praci na Windowsy virtualni masinu ve VMWare, ale tam sla grafika bez problemu…

Na cisty disk to jde super… Me slo Ubuntu na Acer, ktery ma ATI pak take dobre. Uplne jsem se divil, ze WIFI slapalo jako hodinky. Linux je v pohode, kdyz slape, ale koupi Maca v podstate mam Linux(postaven na FreeBSD) a na to co chci, je super.
Zajimavy clanek je zde:
http://blog.eboundhost.com/index.php/2007/09/15/the-fuss-about-foss/

Diky za Vas cas!
P.S. dejte mi prosim vedet, jestli ze nezaobirate programovanim… Mozna bychom v budoucnu mohli ucinit spolupraci…
jradic@centrum.cz