checkinstall a error pri rpm instalaci

Zdravim,
nevim cim to je, ale jakmile vytvarim rpm balicek z nejakeho zkompilovaneho sw tak mi v tom rpm balicku checkinstall vytvori tyto addr.
/bin a v nej je grep, sed
/sbin a tam je ldconfig
/usr/bin a tam je tr a make

A pak pri prikazu rpm -ihv vypise toto
error: rozbalování archívu selhalo na souboru /bin/grep;47c69321: cpio: MD5 součet nesouhlasí

A tim skonci, nevite kde delam chybu.

Diky

IkaR

Budes muset presneji popsat co delas, protoze ja sem to moc nepochopil.

Problem je v tom, ze mam treba sw aaa.tar.gz a ten rozbalim udelam ./configure a pam make a misto make install, pustim checkinstall a ten mi vyrobi rpm balicek, ale v tom rpm balicku neni jenom samotny sw aaa, ale jeste tam jsou ty uvedene adresare s tema souborama co jsem uvadel.
A tady je prave ten problem protoze kdyz pustim rpm -ihv aaa.rpm tak se mi samozrejme snazi diky tomu ze v tom rpm balicku jsou i uvedene soubory grep, sed, make atd. tyto soubory rozbalit do danych addr. ale ty soubory v tech addr. uz existujou a objevi se mi tahle chybova hlaska.

Uf doufam ze jsem to popsal dost podrobne.

Diky

IkaR

A tak, ted uz vim o co jde. No… ja checkinstall nepouzivam. Vyrabim balicky tak ze se udelam .spec a z nej pak pustim rpmbuild. Checkinstall je… rekneme krapet diskutabilni nastroj, jehoz funkci bych moc neveril. Nema to nejake volby, kterymi by se jeho chovani dalo nastavit?

Prepinace sice nejake ma, ale vsechny se tykaji pouze toho jak ten rpm balik vyrobit, pojemnovat atd. ale zadne toho jestli tam chci nebo ne ty binarky.
Asi zacnu pouzivat stejny postup pres rpmbuild, diky za ukazani smernu kudy se mam ubirat :slight_smile: